V půl dvanácté skončilo setkání se zaměstnanci, na němž pracovníci získali všechny informace. Podle našich informací se ozval celkém třikrát potlesk: když se dozvěděli o penězích, které jim dnes odejdou z účtu firmy, dále když zjistili, že vlastníkem už nebude František Komárek a poslední potlesk sklidilo vedení při rozchodu.  

Kovosvit MAS má zajištěny peníze na mzdy zaměstnanců, z účtu odejdou již dnes díky vstřícnému gestu Nordic Investors. Těmito slovy začíná tisková zpráva, kterou rozeslal mluvčí Kovosvitu Karel Samec. "Záchrana Kovosvitu se blíží. Díky dohodě se skupinou Nordic Investors budou vyplaceny červencové mzdy. Zároveň je domluven další úvěr na obnovení provozu firmy," potvrdil.

Podařilo se tak vyjednat to nejdůležitější:  peníze pro zaměstnance, kteří teď ve fabrice pracují zadarmo a od 15. srpna čekají na výplatu za červenec. Dnes mají odejít na jejich účty u bank. "Do konce týdne má nový investor podle domluvy poskytnout provozní finance i na plné obnovení výroby," dodává mediální zástupce společnosti Kovosvit MAS Karel Samec. Pro úspěšné postavení zadlužené firmy na nohy, budou následující týdny přímo klíčové.  „Budeme potřebovat podporu obchodních partnerů i dalších subjektů," říká.  

Peníze Kovosvitu poskytla skupina Nordic Investors, která se stane novým majitelem společnosti.  „Kovosvit MAS má určitě skvělou budoucnost. Díky vlastnímu vývoji a dlouholetým zkušenostem patří v hi-tech obráběcích strojích mezi šest největších výrobců na světě. Do potíží ji nedostaly problémy ve výrobě, ale přehnaná expozice na ruském trhu," uvádí zakladatel Nordic Investors Tomáš Otruba s tím, že právě uvolnění jejich peněz je prvním krokem k obnovení plného provozu, ozdravení firmy a plánovanému převzetí firmy Kovosvit MAS skupinou Nordic Investors.

Jde o společnost, která se zajímá o investice, pohledávky, úvěry a o projekty, s jejichž financováním je problém. Zabývají se také poradenstvím, nemovitostmi a informačními technologiemi, a to s působností ve střední Evropě. Strojírenství se tak stává další investiční oblastí Nordic Investors. Zakladatel Tomáš Otruba i partner společnosti Jan Petřík jsou advokáti. 

Přečtěte si:

Uklidňuje bouři

Nemají peníze

Nový Baťa: 

Problémy u vstupu: