Skupina začala v lednu 2013 spolupracovat s TV Šlágr. „S kontaktem nám pomohla kapela Vonička 
V-Band, která pochází ze stejného kraje jako my, 
a pak sem také posluchači 
z našeho okolí posílali dopisy, že se jim líbíme a že bychom také měli být v televizi. Pak už jsme jenom dodali pár písniček na ukázku a během týdne přišla pozvánka na natáčení," vzpomíná kapelník Blahoslav Frank.

Zanedlouho vzniklo v TV Šlágr první CD Kozlovky a následovala ještě další dvě alba. „Zvuk jsme natočili doma na Moravě a sem jezdili dodělávat obraz. Většina písní jsou lidovky, polky, valčíky a samozřejmě vždy zařadíme  nějaké tango a jeden nebo dva ploužáky, aby tam bylo také něco trochu jiného," popisuje Blahoslav Frank.

Na albech se navíc objevuje i pár autorských skladeb. Píše je akodeonista a zpěvák Roman Vaculčík. „Snažím se na každé cédéčko napsat alespoň jednu vlastní písničku. Píšu je také ve stylu lidovek, inspiraci beru jednoduše 
z obyčejného života," říká.

Historie kapely Kozlovka začíná v roce 1990. „To se takhle nejdřív hrálo na harmoniku v hospodě. Pak jsem k tomu vzal klarinet a naučil se na klávesy. Repertoár se rozrostl a vznikla kapela," vypráví Blahoslav Frank. Název Kozlovka je odvozen od obce Kozlany.

Poslední rok byl podle kapelníka zásadní. TV Šlágr přinesl skupině velkou popularitu. „Už předtím nás lidé znali, měli jsme svůj zažitý okruh pořadatelů a vesnic, ale teď jsme se dostali do celých Čech i na Slovensko. Mnohonásobně se zvětšil zájem, jezdíme všude možně," komentuje. Například v jižních Čechách bude Kozlovka hrát v únoru v Týně nad Vltavou a v březnu v Písku.

Hraní ve studiu a před živým publikem se liší. Hudebníky však baví oboje. „Na koncertech, svatbách, zábavách je to víc osobní. Slyšíme reakce diváka, a když tleská tři tisíce lidí, je to velice příjemné. V televizi sice tahle osobní rovina chybí, ale líbí se nám tu také. Navíc se podle hitparád držíme docela vysoko, takže to vypadá, že naši hudbu mají diváci rádi," doplňuje Roman Vaculčík.

Vztah k muzice přitom mají členové Kozlovky velmi silný. Blahoslav Frank pochází z muzikantské rodiny, od sedmi let se učil na housle, na vojně působil dva roky u posádkové hudby a od svých patnácti let hrál v dechovce.  Roman Vaculčík dechovou kapelu dokonce spoluzakládal. „Asi po deseti letech jsem odešel, ale vydržel bez toho jen dva roky," vypráví.

Hudbě se všichni věnují pouze ve svém volném čase. Vystupují dvakrát až třikrát do týdne. Žádné další speciální zkoušky nemají. „Víc jsme se scházeli jen před natáčením alba, jinak nám stačí společné koncerty. Ono by bylo i těžké to uzpívat. Když vystupujeme třikrát týdně, tak už je to dost náročné na hlasivky," vysvětluje Blahoslav Frank.

Na koncerty oblékají nejčastěji krojové košile. Na speciální příležitosti mají ale doma i kompletní kyjovský kroj. „Ten se hodí třeba na hodovou zábavu nebo když se chodí po dědině," dodávají.

Muzika je stále baví a chtějí se jí věnovat i nadále. Jen je mrzí, že možná nebudou mít pokračovatele. „Mám dva kluky, kteří hráli na klavír a na dechové nástroje, ale přestalo je to zajímat a postupně to vyšumělo. Trochu mě to mrzí, ale třeba se to změní," říká Blahoslav Frank.

Podobně mluví i Roman Vaculčík. „Mým dětem to zatím nic neříká, ale i já začínal v pozdějším věku, tak je to třeba ještě chytne," uzavírá.

Tváře TV Šlágr pravidelně představuje příloha Plus Deník. Tu dostávají v úterý předplatitelé Deníku jako dárek navíc. Předplatné si můžete objednat na tel. 602 190 632.