„Ve čtvrtek pokládáme poslední asfalt a během Slavností pětilisté růže už budeme provádět jen poslední dokončovací práce čili provoz by měl být téměř bez omezení,“ sdělil dobrou zprávu pro všechny řidiče Jaroslav Trs, stavbyvedoucí společnosti Swietelsky, který měl stavbu okružní křižovatky na starosti.

Zároveň přiblížil, jak to bude na novém kruhovém objezdu s přednostmi v jízdě. „Ve směru od Větřní na Kaplici řidiči pojedou po bypassu pod čerpací stanicí a budou dávat přednost těm, co budou směrem na Kaplici vyjíždět z kruhového objezdu,“ přiblížil s tím, že to bude zřetelně značené. Na místě bude jak dopravní značka Dej přednost v jízdě, tak vodorovné značení na vozovce.

Směrem na Plešivec a dál na Lipno od Českých Budějovic se bude jezdit stejně jako dřív, kdy se jezdilo „po hlavní“, kruhový objezd řidiči minou po bypassu a budou mít přednost v jízdě před těmi, kteří budou vyjíždět z kruhového objezdu - v místě bude krátký připojovací pruh.

Semafory ze silnice zmizí během pátečního dopoledne. „Upozorňujeme řidiče, že do pondělí 24. června budou ještě projíždět stavbou, na což budou upozorněni dopravním značením. V pondělí dojde k předání stavby dodavatelem a následně bude zahájeno řízení o předčasném užívání stavby,“ říká místostarosta Zbyněk Toman.

Fámy o plánované úpravě kruhového objezdu

„Zaznamenal jsem mezi veřejností ‚zaručené informace‘ o tom, že se bude kruhový objezd na podzim upravovat či přestavovat, protože nevyhovuje normám a větší vozidla se na něm nevytočí. Chci proto všechny ujistit, že objezd projektanti navrhli správně, jeho velikost je dostatečná a opravdu ho neplánujeme jakkoliv upravovat,“ vyvrací nepravdivé zvěsti místostarosta.

K přestavbě křižovatky na kruhový objezd přistoupil Jihočeský kraj s městem z důvodu zvýšení její bezpečnosti. Stávaly se zde nehody a celkově byla křižovatka nepřehledná. Navíc ve směru od Kaplice se během roku 2025 očekává zesílená doprava v souvislosti s plánovaným otevřením dálnice D3.

Stavební práce dokončila firma před začátkem prázdnin, aby dopravní omezení nezpomalovalo už tak náročný letní provoz ve městě. Celkové náklady na výstavbu kruhové křižovatky jsou vyčísleny na 46 milionů korun, z čehož Jihočeský kraj pokryje přes 33 milionů a město Český Krumlov 13 milionů korun.