Na horách sice převládala průměrná denní teplota pod nulou, ale i na Šumavě se ve druhé dekádě vyskytovaly dny s průměrnou denní teplotou vyšší než 0°C.

V Českých Budějovicích byly dny s průměrem pod nulou jen čtyři, 
v osmi dnech tu převládla minimální denní teplota vyšší než 0°C. „Na horách byl takový den jeden, a to sobota desátého ledna, jinak mrzlo na horách alespoň krátce ve všech dnech," uvedla pro Deník českobudějovická klimatoložka Miloslava Starostová.

Nejvyšší denní teplota v jižních Čechách byla naměřena 
v sobotu 10. ledna, a to +14,9 °C 
v Třeboni a +14,7 v Českých Budějovicích, ve Strakonicích teploměr ukázal +14,6°C. Tento den byl velmi teplý i na horách: na Churáňově bylo +9,5°C, na Kvildě +8,0°C.

Minimální teplota v lednu příliš hluboko pod bod mrazu neklesala. Nejstudenějším dnem měsíce bylo úterý 20. ledna na Šumavě na Kvildě– Perle s nejnižší teplotou –16,7 °C.

„I na velmi studených šumavských slatích klesla teplota pod minus deset stupňů jen v pěti dnech," uvedla klimatoložka Miloslava Starostová. 
 V nižších polohách byla nejstudenějším dnem sobota 
31. ledna, kdy v Českých Budějovicích klesla teplota na –4,1°C, v Táboře až na –7,5°C. Minimální teplota v nížinách pod –10°C neklesla.

Nejvíce srážek bylo jako obvykle v zimě na Šumavě: Filipova Huť zaznamenala 119 milimetrů, na Churáňově 96 milimetrů, což odpovídá 106 procentům normálu.

V nižších a středních polohách spadlo normální až nadnormální množství srážek (České Budějovice 37 milimetrů).

Sníh padal v první a třetí lednové dekádě ve všech polohách Jihočeského kraje. Ve druhé dekádě ale tál, a to i na horách, kde se nicméně udržel celý měsíc. Nejvíce sněhu 
(32 milimetrů) bylo naměřeno na Filipově Huti z 30. na 
31. ledna.

V Českých Budějovicích ležela sněhová pokrývka (aspoň jeden centimetr) pouze 9 dnů, nejvyšší – celkem 6 centimetrů – napadala v pondělí 5. ledna.