Za 18 let existence letiště v Hörschingu se podle listu letecká branže dramaticky změnila. Evropské společnosti jsou pod enormním tlakem nákladů, mnoho poskytovatelů v pravý čas zfúzovalo nebo šlo do konkurzu. U zbývajících aerolinek následuje jeden úsporný program za druhým. Pro regionální letiště jako Linec zůstává málo vzduchu k „dýchání". „Kunesch je proto často kritizován, protože nabídka letů se tu značně ztenčila," uvádějí OÖN.
Dvojnásobného otce a dědečka Kunesche, který v mládí plachtařil, provází letectví a kosmonautika celý profesní život. Začínal u charterové společnosti Montana Austria, přešel k Lauda Air, 15 let pracoval pro Dorniera na satelitních a space-shuttlových projektech, než přešel do Lince.
K obtížnosti najít nové linky pro Linec říká, že vždycky je klíčovým zájem pasažérů. Přesvědčil prý řadu společností k zahájení tratí z Lince, ale pak do nich nenastupovali cestující a po půl roce bylo spojení zase pryč.
Na otázku, co dělají lépe letiště ve Štýrském Hradci a v Salcburku, kde se zdá, že to klape, uvedl: „Štýrský Hradec má víc linek, protože se z něj často létá do jižního a středního Německa, zatím co zástupci obchodních firem od nás tam raději jezdí auty. Výhody Salcburku jsou v jeho větší známosti a vazbě na zimní sporty. Pro Air Berlin je například zima v Salcburku obchodním hitem, v Linci aerolinie v zimě prodělá to, co vydělala v létě. To jsou věci, která já neovlivním…"
Přesto prý jeho letiště zaznamenává i dílčí úspěchy. Ředitel připomíná spojení s Rostockem v souvislosti s projektem Euroregionu Dunaj-Vltava, od konce června má létat linka na Ibizu, v tomto týdnu dohodli s Turkish Airlines lety mezi Lincem a Istanbulem nejpozději se začátkem letního plánu 2018, kdy má být v provozu letiště v Istanbulu.

V Norimberku prodávali údajné Hitlerovy obrazy.Prodávali Hitlera

Při aukci v Norimberku vynesly obrazy, které údajně vytvořil Adolf Hitler, kolem 40 000 eur. Z nabídnutých 29 akvarelů a kreseb bylo prodáno šestnáct, píše PNP. Zbývající půjdou do doprodeje. Podle šéfové aukčního domu Kathrin Weidlerová dosáhl nejvyšší ceny, 7000 eur, akvarel „Dům Dr. Blocha", pohled na Drážďany koupil občan tohoto města za 5500 eur.
Obrazy měly vznikat mezi roky 1904 a 1925 a jsou signovány "A. Hitler". Experti je podle Weidlerové označili za pravé. Na trhu je nicméně spousta padělků, dodává list.

Sytí potřebné

Kostely sytí potřebné.Dva dobročinné „Vesper-kostely" v Bavorsku, organizované diakonii a evangelickou církví, otevřely v minulých týdnech pro potřebné. Ve Schweinfurtu přijalo nabídku od půlky ledna denně kolem 400 hostů, v Norimberku jich je průměrně 500, píše PNP. Celkově tak kostely poskytly více než 20 000 jídel. Ve Schweinfurtu projekt pro letošek skončí v neděli v poledne, v Norimberku stravování bude pokračovat do 28. února. Ve Schweinfurtu oběd obnášel polévku a hlavní jídlo a nealkoholický nápoj, v nabídce bylo vždy také vegetariánské jídlo. Strávníkům byly talíře podávány ke stolu, káva a zákusek v bufetu. Dospělí platili 1,50 eura, děti 50 centů.

Přetížená vězeňská stráž

Pracovníci bavorské vězeňské správy loni na 4050 postech vykázali kolem 65 400 hodin přesčasů, píše PNP. Je to asi o 2100 méně než předloni. Do roku 2018 má být proto počet pracovních mist rozšířen o 250.
V celoněmeckém srovnání jsou prý bavorští bachaři na tom relativně dobře – v Sasku na každého připadá 40 hodin přesčasů, v Bavorsku „jen" 16. V Sasku marodí zaměstnanec věznice průměrně 36 dnů za rok, v Bavorsku 21.