Autor projektu Jihočeské filmování, který na stránkách Deníku trvá už 4,5 roku, se hluboce omlouvá za záměnu a zároveň děkuje čtenářce Janě Horažďovské z Protivína, která na vše upozornila.

Kde jsme chybovali? V ději Jaromír Hanzlík, který jako lékař zachraňuje mladou dívku, jede ke své mamince na venkov. Exteriér statku, kde bydlí, televizní filmaři nenatočili v Nové Vsi u Protivína, ale v blízkých Maleticích. Vesnice od sebe dělí asi sedm kilometrů, což představuje jen deset minut jízdy autem.

Hanzlík v Maleticích

Jana Horažďovská vše uvádí na pravou míru. „Dotyčné stavení není v Nové Vsi, ale v Maleticích čp. 17, které patří paní Vlastě Novákové, trvale žijící v Praze. Sem také patří zahrada, kde Jaromír Hanzlík u stanu seče trávu, stejně tak i záběr na celý statek ze dvora. Jsem rodačka z Maletic, kde jsem dlouhá léta žila, poznám to. V době, kdy film vznikal, mě také rodiče informovali o tom, že se u nich filmuje a že je v Maleticích Hanzlík. Film jsem viděla v televizi, přesně si děj nepamatuji, ale vím, že skončil smutně. Vnitřek stavení, kde vznikly některé záběry, je možná ze statku rodiny Kolářových z Nové Vsi, ale zvenku je to filmováno v Maleticích," napsala Deníku laskavá čtenářka.

Její manžel pochází z Nové Vsi. Před týdnem v Deníku poznal snímky ze Žďáru, které byly označeny správně. Paní Nováková, majitelka dotyčného statku, kde strávila dětství, se znala s někým ze štábu a nabídla mu na natáčení právě svou chalupu.

„Osobně jsem u natáčení nebyla, bydlím jinde, ale vzpomněla jsem si, jak mi rodiče povídali o filmování a hercích, se kterými se jim podařilo v té době potkat," dodala Jana Horažďovská.