„Oba jsme s muzikou začínali v mládí a poznali jsme se v jedné kapele. Tam jsme se ale neměli moc rádi," vzpomíná s úsměvem Adéla Suchá. Poté se dvojice na čas rozešla, každý se vydal jiným směrem, oba získali zkušenosti v dalších kapelách.

Dohromady je svedla shoda okolností, když skupina, 
v níž působil Milan Suchý, přišla o zpěvačku. „Byli jsme tři muzikanti a zůstali bez zpěvačky, tak jsme se šli podívat na Adélu. Začali jsme spolu zase hrát a pak z toho vyplynulo, že se z nás stali zároveň partneři. Chvilku jsme jezdili po akcích ve čtyřech, ale potom nastala taková krize kapel, bylo málo práce, do toho se nám narodila dcera, tak jsme začali vystupovat jen ve dvou," vypráví Milan Suchý.

Po narození dcery manželé dokonce uvažovali o tom, že hudební svět úplně opustí. Prodali aparaturu a chtěli skončit. Brzy však zjistili, že bez muziky nedokážou žít. Aparaturu tedy zase znovu koupili a hrají dodnes.

V současné době se Duo Adamis věnuje hlavně populární hudbě. Pro vystoupení na TV Šlágr se snaží vybírat spíše skladby blízké starší generaci. Zpívají tak například písně z repertoáru Yvetty Simonové a Milana Chladila, Waldemara Matušky nebo Judity Čeřovské.

Snaží se ale také skládat vlastní skladby. Říkají, že jejich žánr se těžko pojmenovává, mají totiž modernější rytmus, ale klasičtější texty inspirované lidovkou. „Hudbu skládá Milan. Já mu do toho kecám, ale on stejně moc neposlouchá. Na textech se pak většinou dohodneme, někdy ho celý napíšu já, jindy spolupracujeme," popisuje Adéla Suchá.

Napsání jedné písně pokaždé zabere jinou dobu. „Někdy dostanu nápad a je to hned hotové. Občas mě něco inspiruje třeba i při jízdě autem nebo na ulici, to je pak dobré mít po ruce diktafon nebo blok a tužku. Naopak když si cíleně sednu ke stolu a chci psát, tak to většinou moc nejde," komentuje Milan Suchý.

V autě vznikla i oblíbená skladba Máchův kraj. „Jeli jsme domů a já říkám, že musíme napsat nějakou písničku z našeho kraje, když je tam tolik krásných míst. Vymysleli jsme to a připravili. Milanovi se ta skladba moc nezdála, nechtěl ji pustit dál 
a dneska je to náš největší hit," vypráví Adéla Suchá.

Manželé žijí ve vesničce Volfartice nedaleko České Lípy. Do Dubného na Českobudějovicku, kde sídlí TV Šlágr, to mají 270 kilometrů. 
I tak sem ale jezdí nahrávat každé dva nebo tři týdny. Říkají, že díky tomu alespoň dobře poznali jižní Čechy. „Já jsem jezdil s kapelou kdysi hrávat na výstavu Země Živitelka do Českých Budějovic, ale jižní Čechy pořádně vidíme až teď," dodává Milan Suchý.

Oba se shodují na tom, že TV Šlágr jim velmi pomohla. „To je bez diskusí, lidé si nás objednávají na akce, poznávají nás v obchodě a podobně. Jednou jsme chtěli u silnice koupit brambory a paní nám je nutila zadarmo, protože nás znala z televize," smějí se.

O hudbě se spolu baví i doma. „Od toho se nedá jen tak odstřihnout. Já mám ale po vystoupení ráda klid, takže jsem spíš někde v tichu. Milan si zaleze nahoru do pokoje a tam si tvoří," prozrazuje Adéla Suchá. Pokud má náladu na muziku, pustí si v kuchyni k vaření třeba cimbálovku. Milan Suchý zase i ve volném čase sleduje TV Šlágr.

Společné hraní je stále baví a rozhodně se mu chtějí věnovat i nadále. „Já bych bez toho už asi ani nemohla být, vždyť můj život je spojený 
s muzikou od šesti let. Chci pokračovat, dokud to zdraví dovolí," uzavírá Adéla Suchá.