Také proto si na zpěvačku po čase vzpomněl, když ukončil působení v kapele 
a začal se věnovat novým hudebním projektům. „Dostal jsem příležitost pustit se do popu a taneční muziky, tak jsem Markétu oslovil. Jí se to líbilo, bylo to pro ni něco nového a opět se s tím velmi rychle ztotožnila. Takto se naše cesty po přestávce znovu spojily," doplňuje.

Dvojice se věnuje popovým skladbám, většinou zpívá notoricky známé duety. „Jsou to písně z takové té sladké doby popmusic. My chceme zpívat to, co se nám líbí. To je základ všeho. Kdybychom se měli nutit do něčeho, co nám nevyhovuje, bylo by to strašně složité," popisuje Kamil Barták. Oba ale mají zároveň stále velmi blízko k dechovce, takže i tu vrací do svého repertoáru.

Jedná se vždy o skladby převzaté. Nikdo z dvojice netouží skládat vlastní melodie či texty a Kamil Barták si podle svých slov ani neumí představit, že by sedl ke stolu a něco napsal.

Výběr vhodného duetu z již existujících písní je poté hledáním něčeho, co bude vyhovovat oběma. „Je to taková cesta sbližování. Když je člověk sám jako sólista, má to jednodušší, prostě si vybere, co se mu líbí, ale my se musíme shodnout. Některé duety jsou jednoduché melodické, jiné složitější. Mezi ty náročné patří například Pojišťovna štěstí, do které jsme se taky pustili. Ze začátku jsem si nedovedl představit, jak to zvládneme, ale povedlo se," komentuje Kamil Barták.

V současné době dvojice společně vystupuje jen příležitostně. Oba hudebníci mají další aktivity a zpěv v duu je pro ně spíše zábavou na volný čas. Přesto jim pomáhá, že se objevují v televizi Šlágr. „Tvrdím, že kdo dneska není na Šlágru, jako by neexistoval. Pokud je člověk na obrazovce, tak má zkrátka k posluchačům blíž," připomíná Kamil Barták.

On sám je navíc zaměstnancem televize. Podílí se na programu, připravuje vysílací bloky s písničkami a pořady. Má tak dobrý přehled 
o ostatních interpretech a zažil zajímavá setkání. „Působí tu například slovenský zpěvák Dušan Grúň. A setkat se s tímto člověkem, který v taneční muzice opravdu něco znamená, bylo skvělé," říká.

Dále vzpomíná na dobu, kdy připravoval pořad My dva a čas a měl natočit rozhovor s duem Aramis. „Přišli dva chlapíci, kteří vypadali, že by mohli složit fůru uhlí nebo se věnovat řecko-římskému zápasu, ale na muziku bych je netipoval. Pak jsme si začali povídat, zjistil jsem, že to jsou Moraváci srdcaři jako já, a když zazpívali, zjihl jsem. Z těch mohutných těl lezly krásné hlasy," vypráví.

Kamil Barták dojíždí do televize Šlágr z jihomoravského Mikulova. Říká o sobě, že je patriot a nepřichází v úvahu, že by se přestěhoval. „Jižní Čechy jsou krásné, ale já mám pouto tam. I když tvrdím, že jižní Morava a jižní Čechy jsou jako levá a pravá ruka," dodává s úsměvem.

Muzika jej stále baví, ale už si neumí představit, že by se jí věnoval naplno každý týden jako tomu bylo dřív. „Naše nynější příležitostné vystupování je fajn. Člověk se odreaguje, přijde na jiné myšlenky. A není to tak náročné, jako když jsme zvládali přes 140 koncertů za rok," uzavírá Kamil Barták.