A protože je žákyní osmé třídy Speciální základní školy v Prachaticích, využije tablet také na psaní domácích úkolů. „Učení ji sice moc nebaví, ale domácí úkoly plnit musí, rovnou z tabletu je posílá paní učitelce," řekla maminka Lenka Bártová, jak tablet Maruška využije. Úplně největší radost má maminka Lenka z toho, že tablet rozvíjí u Marušky jemnou motoriku a to je pro ni hodně důležité. Je ve spojení se svými kamarády a kromě psaní domácích úkolů „chatuje", objevuje a zjišťuje.

Marušku moc baví psát, a tak se moc těší, až na tabletu napíše nějaký příběh. Zrovna nedávno se zúčastnila soutěže O nejlepší příběh či obrázek z prázdnin 2015. Také s ním prý bude fotografovat. Je členkou prachatické žákovské rady, a takhle má všechno pohromadě v jednom přístroji. Nemusí nosit fotoaparát a ještě těžký počítač.

Dárek, který Maruška dostala minulý týden od Deníku, jí předal redaktor Miroslav Fuchs a sotva Maruška vysněný tablet dostala, pustila se do dotykování. „Málem ho hned zavařila," smála chvilku po předání maminka Lenka.

Marušku Bednářovou doporučila jako vhodnou adeptku pro dar z Kabelkového veletrhu Deníku Hanka Rabenhauptová, referentka Městského úřadu v Prachaticích pro komunitní plánování. „To je úžasná zpráva, že se peníze na tablet pro Marušku najdou," reagovala na zjištění, že jí navržená zdravotně postižená slečna získá vysněný přístroj. Hanka Rabenhauptová totiž pomohla se sbíráním kabelek do veletrhu právě na městském úřadu, když v rámci dobrovolnictví se svými kolegyněmi vybrala na dvě stovky kabelek, kravat a šátků, které se v září v Kabelkovém veletrhu Deníku všechny prodaly. Hanka Rabenhauptová nechyběla minulý týden ani u předání daru u Bednářových doma.

Druhý ročník Kabelkového veletrhu Deníku vybral rekordních 240 903 korun. Stejně jako v loňském roce nyní rozdělujeme tento výtěžek mezi děti z celého kraje.