Do strakonické nemocnice zavítal v pátek 2. února na své cestě po jihu Čech ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Za doprovodu ředitele nemocnice Tomáše Fialy, jihočeské hejtmanky Ivan Stráské a bývalé ministryně zdravotnictví Zuzany Roithové si prohlédl nemocnici, zavítal do některých oddělení a setkal se také se zaměstnanci nemocnice.

Adam Vojtěch už nemocnici ve Strakonicích navštívil před dvěma lety. Ocenil její rozvoj a modernizaci.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch navštívil strakonickou nemocnici.Zdroj: Deník / Petr ŠkotkoMinistr zdravotnictví Adam Vojtěch se narodil 2. října 1986 v Českých Budějovicích. Je český politik a právník, bývalý zpěvák a hudební skladatel, od prosince 2017 ministr zdravotnictví ČR v Babišově vládě, od října 2017 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2016 člen správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, nestraník za hnutí ANO 2011.
Známý je především coby zpěvák a hudební skladatel. Koncertoval v dětských pěveckých sborech a vystupoval v dětských muzikálech, natočil a vydal vlastní album. V roce 2005 se účastnil také soutěže SuperStar, kde dostal přezdívku Ken, přičemž vypadl v semifinále. V současné době příležitostně hostuje jako zpěvák v českobudějovických tanečních orchestrech Valdaband a Fordance Orchestra.
Adam Vojtěch žije v obci Včelná na Českobudějovicku.

Druhým zdravotnickým zařízením, do kterého ministr Vojtěch spolu se zástupci Jihočeského kraje zamířil, byla nemocnice Písek.

Její ředitel Jiří Holan provedl ministra novým pavilonem Q, ve kterém sídlí oddělení klinické biochemie, klinické mikrobiologie a hematologicko transfuzní oddělení. Nová budova je koridorem propojena do monobloku nemocnice. Ministr Adam Vojtěch během prohlídky nemocnice hovořil i se zaměstnanci. Na závěr všichni zúčastnění debatovali na téma zdravotnictví v České republice.

Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích byl posledním místem páteční návštěvy ministra Vojtěcha na jihu Čech.

Podebatoval s ředitelem Robertem Hunešem, zaměstnanci a navštívil i klienty tohoto zařízení, kteří pěli samou chválu jak na příjemné prostředí tak na příjemný personál.