První v kategorii mladších žáků jako Borovanští soptíci, druzí v kategorii starších žáků s uskupením Vítr z Větřní. Kromě nich se probojovalo do finále také dalších pět týmů z každé kategorie. Z celkových 29 mezi mladšími a 33 mezi staršími.

U mladších žáků to jsou družstva Merkuři Lišov, Plamínci, Tornádo, Gepardi Lišov a Lišovský záchranáři. U starších žáků pak Školní Hasiči, Hasičky Zhoř, Hadice, Sedličtí medvědi a Jetma 2. Těchto šest družstev z obou kategorií se utká o celkové vítězství v soutěži. Ta bude pokračovat 21. května na stanici na Pražské třídě v Budějovicích.

Napínavý boj!

Krajská mluvčí hasičů Vendula Matějů zmínila, že o vítězích prvního kola rozhodlo osm různorodých úkolů a testů. Děti si během nich procvičily jak teoretické znalosti, tak i praktické dovednosti. Podobné to bude také na finále. „Průběh soutěže byl po celou dobu velmi napínavý a vyrovnaný. O šesti nejlepších v obou kategoriích rozhodly pouze jednotlivé body. Vítězům gratulujeme a těšíme se na setkání ve finálovém kole. Všem ostatním týmům děkujeme za účast v soutěži, aktivní přístup k plnění úkolů a skvělou spolupráci," připomněla Vendula Matějů.

Bližší informace o konání druhého kola soutěže můžete sledovat na internetových stránkách Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje (www.hzsjck.cz) , případně na facebookovém profilu Mladý záchranář hasičem v akci.