Mezi talentované děti, jež potřebují pomoci, patří bezesporu i Monika Baková z Chvalšin. Jejím velkým koníčkem jsou různé výtvarné činnosti. Ráda kreslí i maluje a právě díky Kabelkovému veletrhu teď dostala nejen nové výtvarné potřeby, ale zároveň nyní může dojíždět do Domova dětí a mládeže v Českém Krumlově na kroužek keramiky. Bez příspěvku by ale svůj talent takovou měrou rozvíjet nemohla.

Od loňského školního roku totiž prožívá velmi těžkou životní situaci. Její starší sestra Soňa onemocněla rakovinou kosti a z tohoto důvodu pobývá většinu školního roku v Praze v Nemocnici Motol. „Maminka je se sestrou v Praze, jinak to nejde. Moc se o sestru bojí, stejně jako já," vysvětluje Monika Baková.

Momentálně tedy bydlí střídavě u příbuzných, protože její otec už v loňském roce odjel do Anglie a s rodinou nekomunikuje. Přitom právě v něm měla Monika velký vzor. „Taťka krásně kreslí, snažila jsem se ho přitom vždy pozorovat. Díky tomu jsem se o kreslení hodně naučila," popsala Monika. „Nejraději pracuji asi s uhlem. Z okna svého pokoje mám navíc výhled přímo na kostel, tak hodně kreslím ten. Ale baví mě kreslit a malovat i jiné věci. Záleží na náladě," dodává nadaná dívka.