„Třeba spojovačka z Cehnic na Čejetice. Hned za Cehnicemi je silnice rozmlácená tak, že se ani nedalo projet,“ uvádí jeden z řidičů, který se představil jako Jiří.

Silnice II. a III. tříd jsou v režii Správy a údržby silnic České Budějovice. Ředitel Miloslav Ouředník zatím nechce o rozsahu škod spekulovat. „První odhady bych viděl tak na druhou půlku března, a to ještě za předpokladu, že vyjde předpověď a má být teplo. Pak se uvidí, co zima spáchala,“ říká.

Jeho osobní odhad na škody je ale poměrně optimistický. „Loni to bylo rozhodně horší. Letošní zima se ale probudila poměrně pozdě. Ale to je jako s vodovodními řady. Poruchy se objeví až několik dnů po mrazech,“ dodal.

Více spokojenosti projevují řidiči nad silnicemi I. třídy. „Nikde jsem se zatím s nějakými většími výmoly a výtluky nepotkal. Ale třeba loni u Vodňan nebo na strakonickém Podsrpu to byla hrůza,“ říká řidič dodávky Ladislav Kouba. 

Podle meteorologů má být 
v nejbližších dnech kolem osmi až deseti stupňů nad nulou. V příštím týdnu přes den kolem pěti nad nulou. Modely počasí lze přesněji určit maximálně na 10 dnů dopředu.

Víte o zničeném silničním úseku
v důsledku letošní zimy? Kontaktuje nás na tel. 724 020 786 nebo na reporter. strakonicky@denik.cz.