Po čase se jim narodily děti, které taktéž dostaly jména Renáta a Josef. „Vyšlo to, že oba mají hudební sluch, tak jsme je pochopitelně také začali učit na harmoniku. Teď, když už jsou větší, vystupují 
s námi, pokud se tedy nejedná o hraní do noci," popisuje Renáta Pospíšilová.

Při koncertech tak posluchači slyší souhru čtyř harmonik doprovázenou zpěvem. „Máme lidový repertoár, protože ten se k heligonkám hodí. Když ale vystupujeme jenom s manželem, jako duo zařazujeme také světové evergreeny, tanga, waltz, operní melodie," dodává Renáta Pospíšilová.

Hudba se rodině stala povoláním. Hrají na vlastních koncertech, narozeninových oslavách, při lázeňských večerech nebo například na městských slavnostech. Žádaní jsou po celé České republice a dokonce už i na sousedním Slovensku.

Před časem se také Pospíšilovi zařadili mezi tváře Televize Šlágr. „Měli jsme pořad v České televizi, jmenoval se Za vesnickými muzikanty a natočili jsme celkem 66 epizod. Když tohle skončilo, oslovil mě Karel Peterka, jestli bych se nechtěl podílet na pořadech o dechovce na Šlágru. Rozhodl jsem se, že to přijmu a k tomu jsme rovnou tady natočili i několik písniček s mojí rodinou," vypráví Josef Pospíšil.

Televize Šlágr je podle něj 
v dnešní době velký fenomén. „Spousta lidí se k ní staví negativně, pomlouvají ji, nepřiznává se sledovanost, ale pro nás je to výzva, kterou jsme přijali se vším všudy. Věříme, že Šlágr ustojí všechny negace a je to stanice, která tady chyběla," komentuje.

Jeho manželka už také pociťuje vliv vystupování na obrazovce. „Lidé nás díky tomu znají. Když jdu do supermarketu, tak mě během nákupu osloví až deset lidí. Šlágr má zkrátka obrovský záběr a myslím, že něco podobného zažívají i ostatní interpreti," říká.

Doma mají Pospíšilovi více než čtyři harmoniky. Musí být totiž připraveni na situaci, že by se některý z nástrojů rozbil. Společně hrají téměř každý den. „Někdy ale vynecháme. Když máme za sebou koncert, mnohdy radši zůstaneme potichu. Co se týče dětí, tak ty do cvičení nenutím. Možná jsem to výjimečně udělala někdy před vystoupením, ale jinak ne," doplňuje Renáta Pospíšilová.

Podle Josefa Pospíšila je to právě jeho manželka, kdo má v rodinné kapele hlavní slovo, a všichni to respektují. „Občas samozřejmě dojde 
k malé výměně názorů, tomu se člověk nevyhne, ale celkově vše funguje dobře. Muzika je už neoddělitelnou součástí našeho života. Bavíme se o ní i u večeře," popisuje.

Rodina žije na Plzeňsku v obci Šťáhlavy. Do jižních Čech to tedy nemá příliš daleko a natáčet do televize Šlágr jezdí minimálně jednou týdně. „Často ale cestuji sám bez manželky a dětí. Připravuji totiž pořady jako Pospolu u stolu nebo Mezi námi muzikanty. Je to o povídání nejen o muzice, ale i tom, co patří k běžnému životu," vysvětluje Josef Pospíšil.

Manželé doufají, že budou ještě několik dalších let vystupovat se svými dětmi. „Chtěli bychom, ale ne za každou cenu. Když děti bude lákat něco jiného než harmoniky, nebudeme jim bránit. Nebylo by dobré, kdyby s námi hráli z donucení. I posluchači by to poznali," uzavírá Renáta Pospíšilová.