Ve zbrusu nové multifunkční budově ve tvaru písmene U postavené ze dřeva a skla najdou návštěvníci kompletní zázemí od pokladen přes lyžařskou školu, půjčovnu a prodejnu sportovního vybavení až po stanici horské služby a červeného kříže.

Dominantním prvkem celé skiarény bude ale především restaurace s panoramatickým výhledem. Pojme najednou až 800 osob. Gastronomická část počítá i se společným stravováním členů lyžařských oddílů, účastníků výcvikových kurzů, ale i s potřebami rodin s malými dětmi.  Ty tu mohou odpočívat v sekci vybavené pohovkami, caparti budou mít k dispozici dětský koutek.

Přímo z rodinné části arény se malí lyžaři dostanou do nového dětského parku. Moderní výukové hřiště nepostrádá například pojízdný  zastřešený pás či zábavné prvky na nenáročné sjezdovce. Hravý a moderní styl výuky malých dětí  slibuje i zdejší lyžařská škola, která zaměstnává i české instruktory.

Bát se cizího prostředí a jazykové bariéry nemusejí  ale ani dospělí.  Češi z příhraničí pracují na Hochfichtu i jako obsluha vleků či personál restaurace. Stále oblíbenější  variantou lyžařské dovolené je také model, kdy klienti bydlí v penzionech  na české straně hranice, odkud je přímo pod sjezdovky Hochfichtu vozí speciální skibus.

V ceně pobytu přitom mívají jak dopravu tak zvýhodněné skipasy. Na Lipensku je  do takové přeshraniční spolupráce zapojeno již přes sto ubytovacích zařízení.

Navzdory novinkám se lyžaři nemusejí na Hochfichtu bát ani citelného zdražení. Cena jednodenního skipasu pro dospělého stoupla oproti loňsku pouze o euro, nově vyjde na 34,50 €, mládež si zalyžuje za 21 € na den, jednodenní skipas pro děti do 10 let v doprovodu rodiče přijde na 2 €.