První velké změny čekají na cestující na českokrumlovském autobusovém nádraží, po kterém se brzy kromě autobusů začnou pohybovat také těžké stavební stroje. Budou se zde přesouvat nástupní a výstupní místa pro jednotlivé autobusové spoje.

„Nástupiště se začnou vymezovat v pondělí zhruba v poledne, kdy je na nádraží nejmenší provoz,“ upozornila mluvčí českokrumlovského městského úřadu Petra Nestávalová. „Na 15. hodinu, kdy začíná odpolední provozní špička, už by mělo být vše připraveno,“ doplnila.

Cestující by se neměli potýkat s žádnými výraznými omezeními, ačkoli nástupišť bude pouze šest, zatímco dnes jich je k dispozici více než dvacítka. "V pondělí 9. 4. a úterý 10. 4. bude na nádraží koordinátor, na něhož se mohou cestující obracet o radu," dodala mluvčí města.

Dočasná nástupiště (do září 2018)
Na ćeskokrumlovském autobusovém nádraží bude kvůli přestavbě pouze šest provizorních stání.1 Určené pouze pro výstup
2 Přídolí, Práčov, Větřní, Mirkovice, Mojné, Velešín, Nové Spolí (MHD), Sídliště Plešivec (MHD), Železniční stanice (MHD), Vyšný (MHD), Tovární ulice (MHD)
3 Černá v Poš., Horní Planá, Vyšší Brod, Lipno n. Vlt., Frymburk, Bohdalovice, Slavkov, Křemže, Brloh, Květušín, Ktiš, Chvalšiny, Nová Ves, Březovík, Vimperk
4 České Budějovice, Kaplice, Zlatá Koruna
5 Praha, Salzburg (nástup i výstup, STUDENT AGENCY, LEO Express)
6 Praha (nástup i výstup, FlixBus CZ, M express)