Ve své domácí manufaktuře tradičních chutí v Pohoří na Šumavě, osadě u česko-rakouských hranic, která navzdory svému názvu leží v Novohradských horách, totiž zručná hospodyně vaří marmelády téměř čtyřiceti příchutí. A na těch, které se moc nepovedou, si pochutnává právě Bak.

Jenže podobné zpestření běžné stravy dopřává Blanka Milfaitová svému psovi jen málokdy. Není se co divit. Vyrábí totiž, jak sama říká, nejdražší marmelády na světě. Ovšem také nejlepší. A to oficiálně. Minulý týden si totiž Blanka z Velké Británie přivezla ocenění z prestižní mezinárodní soutěže marmelád nazvané The World´s Marmelade Awards 2013.

A úspěch to byl náramný. V různých kategoriích přihlásila pět vzorků rozličných příchutí svých marmelád, přičemž všech pět uspělo. A to 
v konkurenci téměř dvou tisíc dalších vzorků z celého světa. „Někteří porotci, s nimiž jsem se pak náhodně potkala, tomu ani nechtěli věřit. Tolik cen prý jeden výrobce v této soutěži ještě nezískal," říká Blanka Milfaitová s tím, že porotcům nejvíce zachutnala citronová marmeláda, která získala dvojitou zlatou medaili.

Úspěch je ale zasloužený. Marmelády z Pohoří na Šumavě, které v obchodech s tradičními českými potravinami i na farmářských trzích poznáte podle nálepky Naše dobroty, jsou totiž úplně jiné než džemy běžně dostupné v supermarketech.

Nejchutnější marmelády světa vaří Blanka Milfaitová v Pohoří na Šumavě.Když si na lžičku naberete třeba marmeládu s příchutí vanilky a citronu, vidíte kousky citronu a pravý vanilkový lusk. Chuť je tak plná, že jen jedno sousto nestačí a rázem narážíte lžičkou na dno skleničky.

Ostatně i skleničky jsou tím, co dělá marmelády z Novohradských hor výjimečnými.  Blanka Milfaitová si je nechává posílat až z německo-francouzského pomezí, neboť takové – se skleněným víčkem, kovovými přezkami 
i těsnící gumičkou – u nás nikdo nevyrábí. A zdobí je etiketami, které sama ručně nadepisuje po večerech.

Do skleniček lije takové dobroty jako mandarinkovou marmeládu s levandulí, marmeládu z muškátové dýně, pomerančů a zázvoru, ale třeba také švestková povidla se skořicí a hřebíčkem.
„Snažím se o různé netradiční kombinace ovoce s kořením. Když zkouším novou příchuť, vždy uvařím jen menší dávku a na rodině a známých pak zkouším, jestli bude chutnat," vysvětluje Blanka Milfaitová, která svou první marmeládu uvařila ještě coby provozovatelka kavárny v šumavském Srní. „Tehdy byla sezona broskví a na zahradě jsem měla mátu. Takže marmeláda byla broskvová 
s mátou," vybavuje si nadšená kuchařka a pekařka.

Kavárnu v Srní začala provozovat před třemi lety. Opustila tehdy teplé místo úřednice v rodné Plzni, aby si splnila svůj životní sen. „Do kavárny jsem pekla zákusky 
a dorty. Spíše lehčí ze smetany a tvarohu, hlavně z poctivých surovin. Tam, kam patřilo máslo, jsem dala máslo. 
A ne žádné plastové náhražky," směje se Blanka Milfaitová, pro niž byla příležitostná výroba marmelád zpočátku jen příjemným zpestřením milovaného pečení dortů a zákusků.

Nejchutnější marmelády světa vaří Blanka Milfaitová v Pohoří na Šumavě.Slibnou dráhu cukrářky ale vloni přerušil výlet do části Novohradských hor, kde lišky dávají dobrou noc. Pohoří na Šumavě si Blanka i její přítel oblíbili na první pohled. „Je tady jako v ráji. Jarní vítr na okolních slatích opravdu voní a zimy jsou tu stále ještě bílé," vyznává se Blanka Milfaitová, která se tak stala jedinou stálou obyvatelkou osady, kde vyrábí nejlepší marmelády světa.

Stejně jako když vaříte svíčkovou, i při přípravě marmelády prý výsledný produkt chutná pokaždé trochu jinak. „V tomto směru jsem ale pedant. Vždy si podrobně píšu, kterou surovinu v jakém množství a fázi přípravy do marmelády přidat. Rozhodují ale i detaily, jako například to, jestli citrusy zpracuji den anebo týden po sklizni. Pokaždé jsou jinak sladké," popisuje Blanka Milfaitová, která si pro pomeranče anebo citrony neváhá zajet přímo na italské plantáže, neboť chuť a vůně tamního ovoce je prý nesrovnatelná s vlastnostmi citrusů, které jsou k mání v českých obchodech.

Málokoho tedy překvapí to, že ceny za skleničku marmelády z Novohradských hor se pohybují kolem 150 korun. Blanka Milfaitová na rovinu říká, že nechce a ani nemůže cenově konkurovat akčním nabídkám hypermarketů.
A zákazníci to chápou.

„Pro mé marmelády, které jsou výborné na čerstvém chlebu, toustu s máslem, ale také na opečené klobáse, sýrech nebo kachních prsou, si nechodí žádné paničky v drahých kožiších, které nevědí, co s penězi. Jsou to obyčejní lidé, kteří chtějí jíst dobré věci," vypráví Blanka Milfaitová, jež se u plotny má co otáčet.

Za měsíc totiž svou marmeládou naplní na tisíc skleniček.
A brzy této nastávající mamince přibude další práce. „Mám možná bláznivou touhu otevřít si tady v Pohoří obchod s malým bistrem, kde by zákazníci mohli nahlédnout 
i přímo do výrobny marmelády," nastiňuje svou vizi Blanka Milfaitová, která by gurmánům kromě marmelády – třeba i té s novou příchutí krvavých pomerančů, portského a šampaňského – do budoucna ráda nabídla také další speciality. Například domácí hořčice. Anebo paštiky z pravého masa.