Potíže s neoznačeným a podezřelým alkoholem se nevyhýbají ani jihu Čech. Inspektoři jihočeské Krajské hygienické stanice (KHS)
 během úterního odpoledne a večera prověřili 45 heren, restaurací 
a bufetů. Nedostatky zjistili 
u třetiny provozovatelů. Většina se týkala chybějící dokumentace o původu nápojů. Hostinští ji budou muset doložit ve sjednaných termínech. V jedné restauraci na Táborsku ovšem kontroloři objevili i neokolkovaný pětilitrový barel označený jako Tuzemák – Jindřichův Hradec. Podle Františka Kotrby 
z KHS provozovatel přiznal, že má soudek od kamaráda. Obsah budou zkoumat celníci.

Mluvčí krajské celní správy Vladimír Pešek zmínil, že skončí ve specializované laboratoři v Praze. „V rámci situace se bude jednat o naprostou prioritu. Ze zákona máme lhůtu třicet až šedesát dnů,  ale předpokládám, že výsledky budou známy do čtrnácti dnů," řekl mluvčí. Dodal, že problémy s falešnými kolky cigaret i alkoholu se na jihu Čech objevovaly i v minulosti. Dosud však nezpůsobily  zdravotní komplikace.

V případě, že si nejste původem alkoholu ve svém okolí jisti, obraťte se na policii, hygieniky, pracovníky zemědělské a potravinářské inspekce, ministerstva zdravotnictví nebo obchodní inspekce. „Velmi důrazně apelujeme na všechny občany kraje, aby v žádném případě nekonzumovali podezřelý neprověřený alkohol," nabádá šéf jihočeských hygieniků Zdeněk Velikovský.

Tvrdý alkohol už na stáncích nebude

Vláda ve středu odpoledne odpoledne zakázala prodej tvrdého alkoholu ve stáncích. Nařízení platí až do odvolání. Pokud se brzy nepodaří najít zdroj otrav, rozšíří se zákaz i na restaurace. Štamgasti na Budějovicku přijímají aféru s metylalkoholem různě. Někde se spotřeba tvrdého alkoholu citelně omezila, jinde  věc nijak hluboce neřeší. Někteří oslovení hostinští ale naznačili, že neuškodí, když se hosté budou o původ alkoholu zajímat.

„Moji zákazníci vědí, že jsme malá hospůdka, že bych jim to neudělal," uvedl Evžen Rychtařík, kuchař budějovické restaurace Na Spojce. „Hosté si z toho spíš dělají legraci," konstatoval Rychtařík a doplnil, že se často stane, že pošlou panáka i do kuchyně, když jsou spokojení s jídlem, takže se pak napijí všichni společně.

'Mánie přijde brzy'

V budějovické restauraci 
U Koníčka se lidé na původ alkoholu ptají, jak řekl Deníku číšník Miroslav Zahradník. Občas chtějí i vidět, z jaké lahve se nalévá. Podle Zámečníka se dokonce i spotřeba „tvrdého" alkoholu snížila.

V podniku Potrefená husa
v českobudějovickém IGY se aféra s metylalkoholem neprojevila. Hosté jsou z devadesáti procent stálými zákazníky a podle manažera restaurace Michala Skleničky proto hosté znají nabídku, která se nemění a sestává spíše z dražších značek. „Máme stále tu samou vodku, ten samý rum. Nepozoruji, že by se 
v posledních dvou nebo třech dnech někdo ptal na to, odkud máme nakoupený alkohol," uvedl Michal Sklenička k tomu, jaký je postoj jeho zákazníků k dění kolem metylalkoholu.Vlna dotazů české hostinské teprve zasáhne, soudí Michael Macháček z hlubocké restaurace Solidní šance. „Myslím si, že je na to brzo, ale mánie dorazí co nevidět," uvedl Michael Macháček a dodal, že podle jeho názoru ale zasáhne spíše podniky nižší cenové kategorie. Připojil, že 
v jeho restauraci se vodky nebo rumu vypije velmi málo, tak možná sám podobné dotazy ani v budoucnu nezaznamená. Zatím se s nimi nesetkal.

Pokud by zákazník z řad veřejnosti chtěl u specialistů nechat přezkoumat alkohol, který nakoupil třeba na trhu, má na jihu smůlu. Není zde ani jedna akreditovaná laboratoř, oprávněná stanovit množství metylalkoholu v nápojích.

Ani samotná Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) obecně neprovádí laboratorní rozbory komerčního rázu. Podle Romany Kadaňkové z oddělení komunikace SZPI se může zkoumat  vzorek předložený stěžovatelem, ale potom rozbor plní pouze funkci orientační 
z hlediska zaměření kontroly. Nelze jej použít jako podklad pro zákonná opatření SZPI, protože nebyl úředně odebrán.

Přetížená laboratoř

Momentálně by podle Kadaňkové ani nebylo možné, aby se stěžovatelé obrátili na SZPI, protože její laboratoře jsou stejně přetížené. „V této chvíli jsou dvě laboratoře, kterými SZPI disponuje, zahlcené tak, že sami musíme využívat služeb laboratoří externích," uvedla Romana Kadaňková.

Spotřebitele přitom odkázala na specializované akreditované laboratoře. Většina je v Praze. Disponují jimi například Státní veterinární ústav, Vysoká škola chemicko technologická nebo Výzkumný ústav pivovarský a sladařský.