Když muž usedl na mušli, štípla ho krajta albin dlouhá 1,6 metru do genitálií. Poškozeného ošetřili na ambulanci zemské nemocnice, plaza vytáhl z toalety expert a předal ho 24letému majiteli. Tomu krajta očividně utekla a kanalizací se dostala k sousedovi.

"Majitel drží jedenáct nejedovatých škrtičů," píše list. "Jak mohla krajta uniknout, zatím není známo." Chovatel byl obviněn z nedbalostního ublížení na zdraví. Veterinární úřad mu po předložení ohlášení držení divokých zvířat a dokladů o kontrolách plazy vrátil. Úřad zjistil, že nejsou zanedbáváni, a nenašel důvod k zásahu. Držení jedenácti hadů v bytě není podle něj problém, protože zákon početní omezení nepředpokládá. Policie k tomu dodává, že delikt s hadem odpovídá zhruba kousnutí psa, který není na vodítku, uvedly OÖN.

Vysáli kavku z komína

Neuvěřitelně zní zpráva OÖN. V úterý plašil 77letý muž z okresu Ried holuby střelbou ze vzduchovky a trefil při tom kavku. Neschopna letu spadla na střechu sousedního domu. Vylezla na hřeben, odkud spadla do sedmimetrového neužívaného komína a zůstala na jeho dně ležet. "Protože k němu nebyl možný přímý přístup a komínová roura má průměr jen asi šestnáct centimetrů, rozhodli se hasiči ,vysát´ ptáka ,provizorně prodlouženou´ hadicí," uvedl list. "Byl vyproštěn bez dalších zranění. Vyšetření na veterinární klinice potvrdilo, že byl postřelen. 77letý je stíhán za týrání zvířat," uvedla policie.

Senioři znásilnili děti

67letý učitel v důchodu a jeho 58letá žena byli v úterý v Klagenfurtu odsouzeni na deset, resp. osm let vězení, píší OÖN. Muž měl zanedbávat po dobu více než deseti let dvě ženiny dcery z předchozího manželství, sexuálně je zneužívat a znásilnit. Jejich matka proti tomu podle obžaloby nic nedělala a na dcerách, teď už dospělých, se rovněž dopouštěla násilí. Soudní znalec u sester shledal těžké psychické poruchy. "Jejich výpovědi byly přesvěčivé," řekl předseda senátu. Rozsudek není v právní moci.