„Loni byl rodilý Egypťan ve své třídě do 100 kilogramů ještě pátý, letos chtěl bezpodmínečně medaili,“ uvedl list. Podrobnosti jsme si museli dohledat sami. Zmíněný šampionát se konal ve španělském Benidormu. Mimochodem, náš Jan Páleníček tam vyhrál kategorii „games klasická kulturistika nad 175 cm“ a následně se stal i absolutním vítězem této nepříliš staré třídy, ale místo Karima Aliho ze SRN jsme našli v listině vítězů Mohameda Karima z Egypta. Za koho startoval, je nakonec jedno, důležité jsou ty vypracované svaly, a náš soused je má opravdu výborné! Výsledek ho povzbudil a po dvou dnech od soutěže, kdy snědl, co bylo možné, prý začal přípravu na další ročník. „Letos osm měsíců tréninku nestačilo. Proto už teď dělám na svých slabinách a začal jsem i ,studenou´ dietu,“ říká a PNP to vysvětluje: Jí normální jídlo jednou týdně, ostatní je dieta včetně mnoha bílkovin a cílených proteinových koktejlů…

Nechce být oslovována v krámě

Ochrana dat vede ke kuriózním situacím. Ve Wolnzachu (okr. Pfaffenhofen) zakázala zákaznice místnímu řezníkovi, aby ji jeho prodavačka oslovovala jménem, napsala PNP. Vynadala jí při tom, že ostatním v krámě vůbec nic není do toho, jak se jmenuje. Předseda místního sdružení obchodu Nikolaus Schuster jen poznamenává, že v moderní době anonymního nakupování po internetu je výhodou maloobchodu, že klienty zná jménem. Samozřemě je třeba taková přání akceptovat, ale s ochranou dat to nemá co dělat. „Takoví zákazníci už byli i dřív a není třeba si s tím lámat hlavu,“ míní.

Vzduch u pumpy za eura

Právě v době zdražování pohonných hmot zavádějí v Pasově některá benzinová čerpadla užívání pump k nafoukání pneumatik jen za poplatek jednoho eura, napsala PNP. U Shellů teď mají místo malých přenosných pump digitální atomaty na vhození mincí. Nájemce čerpadla to obhajuje – dříve si prý zákazníci stěžovali, že malé vzduchové pumpy ne vždy spolehlivě fungovaly. Podle firmy jsou prý s novou službou klienti velmi spokojeni a víc on říci nemůže, píše list.