Módní návrhářkou chtěla být Jana Kunzová už od svého dětství. „Od malička mě móda zajímala," vzpomínala Jana Kunzová. „Vlastně jsem nic jiného dělat nechtěla," dodala s úsměvem.

Ve svém návrhářském repertoáru má Jana Kunzová opravdu téměř vše, od autorských přehlídek, individuálních, firemních zakázek po divadelní scény a kostýmy. „Koncepční práce, vyjádření myšlenky, pocitu, životního názoru jednotlivých postav, spojení ve fungující celek, přidání nějaké nadhodnoty, ponoření se do určitého tématu, to mě velmi baví," rozpovídala se táborská návrhářka o své práci. Těší jí ale i spokojenost zákazníků. „Na konci mé práce je výsledek, který přináší radost jak mně, tak zákaznici nebo zákazníkovi," doplňuje Jana Kunzová.

Její výtvory mohou lidé obdivovat v českobudějovickém IGY centru, kde budou 2. dubna v rámci Mezinárodního dne autismu také prodány. „Rozhodla jsem se do akce věnovat dva modely, a to černé společenské šaty a model plavek spolu s krátkými plážovými šaty," doplnila návrhářka.

Srdce Jihočeské televizeJihočeská televize připravuje charitativní akci s názvem Srdce Jihočeské televize. Letošní ročník nese podtitul Den pro autisty s jihočeskými návrháři. Do akce se zapojí sedm jihočeských návrhářů, kteří připravili sérii modelů. Ty bude možné zakoupit a zároveň tím podpořit dobrou věc. Výtěžek z veškerého prodeje totiž získá ve spolupráci s Charitou České Budějovice spolek Autisté jihu. Ten poskytuje účinnou pomoc rodinám pečujícím o dítě s autismem na území Jihočeského kraje. V březnu budou ve vysílání Jihočeské televize i na stránkách Deníku představeni jednotliví návrháři a studia. Modely jsou už nyní k vidění v českobudějovickém IGY Centru. 2. dubna od 17 hodin v rámci Mezinárodního dne autismu si budou moci zájemci modely vyzkoušet a za přítomnosti návrhářů zakoupit.

KLÁRA SKÁLOVÁ