V uplynulém týdnu přibyly dva nové případy klíšťové encefalitidy v našem kraji. Nejvíce potvrzených případů 23 evidují na Českokrumlovsku, 22 na Strakonicku a s velkým odstupem pak 13 na Táborsku.

Pouze jediný případ onemocnění klíšťovou encefalitidou se zatím objevil na Jindřichohradecku, nízký výskyt hlásí i okresy Písek (7), Prachatice (9) a vzhledem k počtu obyvatel i Českobudějovicko (10).

Pokud jde o relativní výskyt, tedy počet onemocnění přepočtený na sto tisíc obyvatel daného okresu, nejvyšší výskyt registrují jihočeští hygienici na Českokrumlovsku 37,6 a na Strakonicku 31,1. Průměr kraje je 13,4 případu na sto tisíc obyvatel.

I LYMSKÉ BORELIÓZY JE VÍC

U druhého nejzávažnějšího onemocnění přenášeného klíšťaty lymské boreliózy evidovali ve 40. týdnu hygienici v Jihočeském kraji celkem 163 případy nahlášených a potvrzených onemocnění, v minulém týdnu přibylo dalších čtrnáct nově nahlášených a potvrzených případů onemocnění. Celkově je to o šedesát případů víc nežli loni v tomto období.

Nejvíce onemocnění celkem 39 hlásí okres Tábor, 36 případů okres České Budějovice, 32 Jindřichův Hradec, 19 Českokrumlovsko, 18 Prachaticko a 15 Písecko.

Výrazně nejnižší výskyt je v případě tohoto onemocnění v posledních letech na rozdíl od klíšťové encefalitidy na Strakonicku, letos jsou to pouhé čtyři případy. 

close Klíšťata útočí. info Zdroj: Deník zoom_in