"Mikroorganismů je méně, ale stále nad limit,“ zhodnotil výsledky pro Prachatický deník. Nemocnice tak musí vyčkat do pondělí. To bude mít ředitel k dispozici rozbory vody odebrané hygieniky v pátek dopoledne. „Operace plánované na pondělí jsme nuceni zrušit a doufáme, že v pondělí se konečně dozvíme dobrou zprávu a krizový režim nemocnice bude ukončen od úterý,“ uvedl.

Na provoz jsou připraveny přístroje v hemodialyzačním středisku. Během včerejška prošly rukama servisních techniků také přístroje na sterilizaci nástrojů. „Museli jsme vyměnit filtry, všechny budou připraveny během pátku k okamžitému spuštění,“ ujistil. Doplnil, že technici nemocnice v pátek znovu dezinfikovali vodovodní systém celého areálu nemocnice.

U konce není ani úplné zprovoznění kanalizace, jejíž havárie znečištění pitné vody způsobila. „Zapůjčení speciální kamery, která ukáže její bezchybnou průchodnost, máme objednané na příští týden,“ vysvětlil František Tomčány z ČEVAKu. Do té doby musí technici odtěžit veškeré usazeniny, což z více než třicet let staré kanalizace není na pár dní.