Hygienici napočítali na každých 100 tisíc Jihočechů 1383 pacientů s akutními respiračními infekcemi. To je o 7,79% víc než o týden dřív. Virózy přitom trápí všechny věkové kategorie. Největší nárůst pak lékaři zaznamenali mezi školáky a mládeží. Nepatrně příznivější je vývoj chřipce podobných onemocnění, těch celkově v kraji ubylo o 1,61 %. Mezi školáky a seniory se ale chřipkovým virům daří.

Zvýšený výskyt chřipkových onemocnění v populaci a riziko šíření nákazy mezi jinak nemocné pacienty je tak i nadále důvodem, proč řadě nemocnic i jiných zařízení platí zákaz návštěv.

Vedoucí protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Jitka Luňáčková uvedla, že na Českobudějovicku je od 1. 3. pro návštěvy otevřen Domov důchodců Hluboká nad Vltavou. Zákaz návštěv ale nadále trvá v Nemocnici České Budějovice.

S platností od 1.3. až do odvolání je vyhlášen zákaz návštěv také v táborské nemocnici, trvá i v jindřichohradecké a dačické nemocnici a v Domově Matky Vojtěchy v Prachaticích. Naopak do českokrumlovské nemocnice lidé od pondělí na návštěvy opět mohou chodit.