VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neseďte o víkendu doma, vyberte si z nabídky

Českobudějovicko - Přemýšlíte, jak zajímavě využít dnešní volný čas a také víkendové dny? Nabízíme inspiraci.

15.4.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Kucej Miroslav

Fandíte country hudbě? Pak se už dnes vypravte na country ples, který se bude konat od 18 hodin v českobudějovickém KD Slavie. Vystoupí na něm celá plejáda kapel – Bryčka, Nouze, Dědows, Frmoll, Weekend, Patrola, Honza Bican a Sešlí přátelé a The Giant Mountains Band. Country ples pořádá taneční oddíl TJ Sokol, o předtančení se postará taneční klub Blueberry. Zavzpomíná se také na Countryon, rožnovský dům kultury, z něhož se před 20 lety stal sklad.

Mezinárodní den památek připadá na sobotu. Ústředním motivem letošního ročníku je 700. výročí narození krále českého a císaře římského Karla IV. Připomenout si tuto osobnost a její vztah k Českým Budějovicím mohou zájemci například na výstavě ve Státním okresním archivu s názvem Jan + Karel + Václav + Zikmund. Lucemburkové, Budějovice a jižní Čechy (9 – 17 h).
Během soboty bude možné navštívit „Středověké městečko u Ferusů" na dvoře Národního památkového ústavu, Senovážné nám. 6. Tady lidé přivítají ve 14 hodin císaře Karla IV., zaposlouchají se do středověké hudby nebo se podívají na ukázku práce restaurátora deskových obrazů Karla Hrubeše.

Program doplňují přednášky, například v Jihočeském muzeu na téma Karel IV. – sběratel (9 a 12.30 h), vstup s platnou vstupenkou.
Lidé se budou moci podívat také na místa, která jsou jinak uzavřena. Bude tedy možné zdarma navštívit Železnou pannu, Rabenštejnskou věž, Biskupskou zahradu, polygonální baštu, gotický srub, Čermákův dům i objekt v Kanovnické ulici č. 2.
Některých prohlídek je možné se z kapacitních důvodů zúčastnit pouze s platnou vstupenkou (ta je zdarma). Rezervovat ji lze na www.cbsystem.cz a vyzvednout v Turistickém informačním centru na náměstí Přemysla Otakara II.
Podrobné informace o programu zájemci najdou na www.kultur-kontakt.cz.

Klub českých turistů pořádá v sobotu pěší výlet k výročí 80 let Fritschovy stezky podél Vltavy. Z Českých Budějovic od polikliniky Jih odjíždí autobus MHD č. 7 v 8.34 hodin do Boršova, kde je start v kempu od 9 do 11 hodin. Cíl je v Holubově, trasa měří asi 14 km.

Do největší dobrovolnické akce v České republice Ukliďme svět – Ukliďme Česko se zapojí v sobotu například lidé na Dobré Vodě. Dobrovodský den Země začne srazem v 9 hodin u farské zahrady a uklízet se bude na vybraných místech (pracovní rukavice přijdou vhod). Odpoledne na farské zahradě od 14 do 16 h bude plné zábavných úkolů na téma vztah k přírodě, v 16 hodin se očekává mimořádné hudební překvapení.
Uklízet budou lidé v sobotu i na mnoha dalších místech.

II. setkání heligonkářů pořádá Městské kulturní středisko Trhové Sviny v sobotu od 13 hodin v tanečním sále kulturního domu. Pro návštěvníky bude připraveno mimo občerstvení i malé překvapení na závěr. Slovem tuto akci doprovodí moderátor a muzikant Jindřich Zíka, vstupné je 50 Kč.

Tři dechovky v jednom. To je název 2. ročníku hudebního odpoledne, které se uskuteční v sobotu od 15 hodin v obecním domě ve Vrábči. Návštěvníci se mohou těšit na Novoveskou pětku, Hudbu z Marsu nebo K-Klub.

Pátá metalová palba! Nenechte si ji ujít, konat se bude v Kulturním domě v Jílovicích v sobotu od 20 hodin. Na akci, kterou pořádá místní Svaz dobrovolných hasičů, vystoupí jako hlavní kapela Alkehol a jako hosté kapely Parazit a Metalmor. Vstupné je 290 Kč.

Zemětřesná sobota aneb Vyrobte si zemětřesení. Pod tímto názvem se skrývá sobotní pořad v českobudějovické Hvězdárně a planetáriu. Téma zemětřesení ožije v interaktivních pokusech, simulacích a filmech. Program pro velké i menší návštěvníky je připraven ve spolupráci s Geofyzikálním ústavem AV ČR. Začne ve 13 hodin a probíhat bude průběžně celé odpoledne do 18 hodin, jednotné vstupné činí 30 korun.

Na 1. Dobrovodský maškarní bál, který se bude konat v sobotu od 15 hodin v sále v Zalinách, zvou Děti Dobré Vody. Příchozí čekají soutěže, tanec, slosovatelná tombola, oblíbené malování na obličej, klauni a další zábava. Vstupné pro dospělou osobu je 50 Kč, pro dítě bez masky 30 Kč, děti s kostýmem mají vstup zdarma.

Na trhu U Vrby, což je trh farmářsko-řemeslný, si můžete nakoupit čerstvé potraviny od regionálních výrobců v sobotu od 7 do 12 hodin. Koná se ve dvoře českobudějovické Riegrovy ulice č. 51. A vezměte s sebou i děti, ty se zabaví třeba při pohádce.

První župní akademie se bude konat v neděli od 16 hodin a zvou na ni jihočeští členové Sokola. Patřit jí bude tělocvična na Sokolském ostrově v Českých Budějovicích. Akademie má v období mezi slety ukázat bohatou činnost organizace – přítomní spatří nevšední představení plné sportovních výkonů, hudby, zpěvu, her, tanců a pohybu. V 16 skladbách vystoupí 160 cvičenců od předškolních dětí přes žactvo, mládež, dospělé až po seniory. Vstupné je dobrovolné.

Jízda historických jeepů k uctění památky amerických pilotů padlých v blízkém okolí Českých Budějovic se koná v sobotu. Sraz je v 9 hodin na benzinové pumpě mezi Vrátem a Českými Budějovicemi. První zastávkou bude hřbitov na Dobré Vodě v 9.45 hodin. Dále kolona pojede k pomníku u Srubce a závěr bude u Boršova nad Vltavou, kde by se měli u pomníku účastníci objevit asi v 11.30 hodin.

Přehlídka ochotnických divadel nabídne v Kulturním domě Trhové Sviny dnes odpoledne jedno a v sobotu a v neděli po čtyřech představeních.

Autor: Redakce

15.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Krumlovská Linda Šmikmátorová je trojnásobnou přebornicí kraje

Kdo si sedne na křesla?
1 19

Informace k volbám aneb Jak se rozdělují křesla a procházka sněmovnou

Na volební výsledky se před lety čekalo až do neděle

České Budějovice - Sedmadvacet zaměstnanců a externích spolupracovníků Českého statistického úřadu se bude podílet na zpracování volebních výsledků v největším sčítacím středisku v zemi. Jeho přípravy finišovaly v pátek dopoledne v českobudějovické sportovní hale, která je tradičním zázemím statistiků.

Parlament má hlasy i z vazební věznice

České Budějovice – Zatímco občané na svobodě si mohli vybrat, jestli volební místnosti navštíví v pátek či v sobotu, osoby ve výkonu vazby a trestu odnětí svobody tuto možnost neměli. Ve Vazební věznici České Budějovice volili v pátek. A ani se nepřevlékali do svátečního.

Přes Dasný jedeme o víkendu bez omezení

Dasný – Uzavřený jízdní pruh na hlavním tahu z Českých Budějovic na Písek v Dasném je do neděle či pondělí volný.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení