Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nová atrakce u sousedů: Spustit se ve Freistadtu...

Linec - Freistadt má novou turistickou atrakci – sjezd po laně ze zámecké věže z výšky 40 metrů. Je nejstrmější v celém Rakousku – spád je na začátku třicetiprocentní. Druhý konec lana je upevněn na strom v okraji parku. Třicet metrů před ním jsou „cestující" postupně zabrzděni a odtud musejí čtyři metry vlastnoručně slanit, což si před „výpravou" v parku vyzkoušejí . Rychlost celého „sešupu" může být řízeně zpomalována.

21.8.2013
SDÍLEJ:

Z věže si sjel po laně i zemský rada.Foto: Deník/repro

 Od konce července si nabídku vyzkoušela téměř stovka hledačů adrenalinových zážitků, od pondělka je otevřena oficiálně. Je součástí celého zážitkového parku. „Jízdu"  si vyzkoušel také zemský rada Michael Strugl na snímku. (www.derhoehenflug.at)

Pro ženy v tísni

V Bavorsku je 38 státem podporovaných domovů pro ženy s celkem 340 místy pro ženy a 404 pro děti. Za jedno místo se platí nájem 300 až 350 eur měsíčně. Za ty, které nemají žádný příjem, jej hradí úřad práce. Ženy tu mohou zůstat tak dlouho, než budou psychicky zase stabilní. V praxi se na každém místě vystřídají za rok čtyři, ačkoliv příslušné směrnice počítají s průměrnou délkou pobytu jen šest týdnů. Jenže najít zaplatitelné bydlení pro samoživitelku v prostředí přívětivém k dětem lze jen těžko – a v domovech pro ženy v Bavorsku je místo jen pro 1,17 ženy na 10 000 obyvatel, zatím co v Brémách je jich připraveno pro 3,63…

Nebezpečný stalker

Osobu pachatele, který v pondělí devět hodin držel na ingolstadtské radnici tři rukojmí, kterého při zásahu postřelila policie a kterého vzal soudce do vazby hned v nemocnici, kde byl ošetřován,  přiblížil deník PNP.

Jde o 24letého muže, který byl před třemi týdny v Ingolstadtu odsouzen za stalking. Pronásledoval řadu měsíců o rok starší ženu. Soudce mu uložil 20 měsíců podmíněně, ale to ho neodradilo od pondělního činu – poškozenou, která v mezidobí začala pracovat jako sekretářka třetího starosty  Seppa Mißlbecka, zajal na jejím pracovišti jako rukojmí.

Poznali se před šesti lety. Mladík hledal na úřadu práce zaměstnání, tehdy 18letá dívka tam pracovala a její šéf vyřizoval mužovu žádost. „Nějak jsme se spřátelili," vypověděla žena před soudem. Setkávali se k procházkám a na pizzu, častěji ji vyzvedával po práci. Ona si pak ale našla jiného přítele a on to „neskousl".

Loni v dubnu se pokoušela přerušit s ním kontakty a jeho SMS – denně si jich psali desítky, někdy až více než devadesát – dostaly jiný tón: „Tak dobře, potom ale tvůj život zničím, když ses rozhodla proti našemu přáítelství," nebo: „Vím, kde pracuješ, kde žiješ; proč mne nutíš, abych ti ublížil?!" Obrátila se na policii a ta mladíkovi zakázala veškeré kontakty s ní.  Za pár dnů se ale zase ozval a poslal jí na mobil výhrůžku: „Budeš mít válku. Zemřeš, zmije…" Zprávu zašifroval – místo písmen uvedl číslice, které pak na mobilu odpovídaly zmíněnému textu. Pokoušel se ji navštěvovat na pracovišti, kam mu posléze zakázali vstup. Když mu přestala odpovídat na SMS, hrozil, že ublíží jejím kolegyním a nadřízenému.

Přes zákaz vstupu vešel v polovině loňského května do budovy radnice a osazenstvo alarmovalo policii. Ta ho zajistila, protože oznamoval další násilné činy, řekl jeden ze zasahujících před soudem. V srpnu se muž znovu pokoušel o kontakt s dívkou, načež byl zatčen.

Do jednání soudu strávil několik měsíců v psychiatrické klinice v Mnichově. Jeden z ošetřujících lékařů ho označil za „velkého manipulátora". Nejprve předstíral, že je hluchý, než mu na podvod přišli psychologové. Kromě toho předstíral známost s jednou sestrou a napadl ošetřovatele. „Bylo typické, že lidi nedokázal oslovit jménem," postřehl  jeden z psychiatrů. Diagnostikovali u něho zjevné schizoidní rysy a autismus.

Další psychiatr viděl kořeny poruchy v minulosti pacienta: jeho matka často střídala partnery, měla devět dětí s pěti různými muži, jeho otec ho prý sexuálně zneužíval. Žil v dětských domovech a psychiatrických zařízeních.

Letos koncem července mu soud uložil podmíněný trest. Vrchní státní zástupce tehdy v závěrečné řeči  uvedl, že obžalovaný by měl být zavřen až do Svatého Dyndy, ale to nejde… , končí zpráva v PNP.

Autor: Vladimír Majer

21.8.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dopravní značky. Ilustrační foto.
3

Borek zůstal i po otevření dálnice v dopravní pasti

Ilustrační foto

Napadl dva muže, jednoho zranil

Loď neuplavala. Ukradli ji

Neznašov - Že jsou lidé velmi nenechaví, dokládá i případ zmizelé lodě.

Vyšší Brod zažil léto, ve středu rozhodnou o teplotě mlhy

Jižní Čechy - Úterý na Hedviku (Svatá Hedvika pole zamyká a medu do řepy zamíchá) opět přepisovalo teplotní rekordy.

V Litvínovicích bude Dýňobraní

Litvínovice - Děti i dospělí se v sobotu 21. října od devíti budou chlubit svými výtvory z dýní.

Organizování dopravy JHMD převzala železniční správa

Jindřichův Hradec – Dva miliony korun ročně. Taková je částka, kterou společnost Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) začne ročně platit Správě železniční dopravní cesty (SŽDC).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení