Do konce kalendářního roku si v těchto městech mělo vyzvednout nové řidičské průkazy ještě několik set lidí. Nyní po začátku nového kalendářního roku není ale po frontách čekatelů ani vidu ani slechu. A nebylo tomu tak ani před Vánoci.

Jedním z mála těch, kteří si včera vyzvedli nový řidičák, byl Jan Kovarik z Větřní. „Pobýval jsem delší dobu v Anglii a tak mi náš, český řidičský průkaz propadl. Ale vyřízený jsem ho měl rychle," řekl včera poté, co třímal čerstvou plastovou kartičku v ruce. Celé jeho čekání se dalo počítat na minuty, včetně úředních úkonů k tomu nutných. „Ani před Vánoci, když jsem si byl o řidičský průkaz požádat, tu nebyly žádné fronty. Zaplatil jsem padesát korun a bylo to," doplnil Jan Kovarik se spokojeným úsměvem.

Podle mluvčí českokrumlovské radnice Olgy Kneiflová zbývá ještě vyměnit v Českém Krumlově 950 řidičských průkazů. Má to ale dodatek: „Nečekáme, že by se toto číslo nějak zásadně snížilo, protože si myslíme, že se jedná o řidiče, kteří řidičské průkazy už využívat nebudou," sdělila včera Olga Kneiflová. Opakuje se tak trend z předchozích povinných výměn minulých let. A její slova potvrzuje i Karel Čajan, vedoucí odboru dopravy v Kaplici. Ani tam totiž včera nestály fronty čekatelů. „K prvnímu lednu zbývalo u nás vyměnit 364 řidičských průkazů," doplnil včera Karel Čajan. Také on předpokládá, že pokud by se ještě někdo k výměně dostavil, nepřekročí počet těchto lidí padesátku a to ze stejných důvodů, jako v Krumlově.