Oproti původním plánům uzavřeli silničáři včera obchvat Vodňan o několik hodin dřív. Místo předem avizované 14. až 15. hodiny byl průjezd znemožněn již v deset hodin dopoledne. To způsobilo dopravní komplikace obzvlášť pro řidiče kamionů. Tvořily se dlouhé fronty.


Řidič David Petrus a mnoho dalších se tak ocitlo v pasti. „Od rána poslouchám v rádiu, že obchvat zavřou až odpoledne a najednou sem přijedu a je tady zákaz vjezdu. Asi to budu muset nějak projet, protože kamion tu nikde neotočím. Vůbec nevím, co mám teď dělat," nešetřil kritikou.


Někteří řešili nečekanou situaci průjezdem kolem zátarasů a značek.


Vedoucí provozního úseku Ředitelství silnic a dálnic Tomáš Voráček byl nastalou situací velmi zaskočen. „Vůbec nechápu, z jakého důvodu 
k tomu došlo. Se zhotovitelem bylo jasně domluveno, že silnici uzavřou až mezi druhou a třetí hodinou. Bohužel firma, která osazovala dopravní značení, to uspíšila, aniž by kohokoli informovala. Za nastalou situaci se velmi omlouvám a garantuji, že se budeme snažit dílo dokončit v co nejkratším možném termínu," ubezpečil Tomáš Voráček.


Oprava se provádí z důvodu neúnosnosti konstrukce, která je natolik porušená, že obrusná vrstva komunikace je v nevyhovujícím, lokálně havarijním stavu. Důvodem úplné uzavírky je především zkrácení termínu realizace s ohledem na zvolený způsob opravy.