"Do rána napadlo na Hojné Vodě asi sedm centimetrů sněhu, bílo bylo i na Dobré Vodě. Je to ale první sníh, který dlouho nevydrží, rychle odtává," hodnotil situaci Luboš Šulista, hojnovodský rodák, zdejší hajný a organizátor místního predevším sportovního dění. "Na běžky to ale určitě není," brzdí nadšení milovníků zimy.

Počkat si musí i majitelé sjezdových lyží, třebaže bílá čepice pokryla i sjezdovky na Lipně. "Napadlo několik centimetrů. Ten sice zřejmě nevydrží, ale tato předzvěst zimy všechny potěšila. Na zimu jsme už řádně připraveni. Všech 42 sněžných děl je na sjezdovkách, čekáme nyní na dalších sníh a mráz," naznačuje vedoucí oddělení obchodu a marketingu společnosti Lipno Servis Jiří Falout

Podle Gustava Sysla z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu sněžilo na jihu Čech zhruba od nadmořské výšky 600 metrů. "Tam byl ráno poprašek, v polohách kolem osmi set až tisíce metrů napadlo od deseti do patnácti centimetrů, Churáňov měl čtrnác centimetrů sněhu," upřesnil.