Děti se učí snímat otisky prstů a zkouší si také, pomocí speciálních brýlí, jak vidí svět opilý nebo zkouřený marihuanou. Nechat děti nahlédnout do policejní praxe sem policisté přijeli na přání jejich kolegyně Michaely Kolbanové. Ta je už dvacet let místní táborovou vedoucí. S mladými a dětmi se ale zabývá i ve své policejní praxi, je totiž kriminalistkou, která má na starost trestné činy mladistvých. Rodiče dětí se tak můžou spolehnout, že o kázeň a správné chování dětí je na táboře postaráno. I když drobná usměvavá policistka působí velmi mile, případné rošťárny jistě dokáže prokouknout velmi rychle. 

„Loni jsme zabili Lorda Woldemorta a letos všechny děti bojují za to, aby se ho smrtijedům nepodařilo oživit,“ vysvětluje hlavní poslání čtrnáctidenního pobytu v krásném tábořišti usměvavá policistka. Bojovníků ve jménu Harryho Pottera, kteří mají všichni svá košťata na famfrfál zaparkovaná vedle stanů s podsadou je tu 45 a jsou z Budějovicka, ale i z Prahy. „Na táboře jsem poprvé, je mi jedenáct let. Jsem zvyklá jezdit do školy v přírodě, takže jsem se nebála, i když jsem z Prahy a mám to domů docela daleko. Občas rodičům napíšu SMS. Nejvíc se mi líbí hry v lese a koupání. Dneska večer nás čeká noční bojovka,“ vysvětluje Simona Kundrátová. 

Středeční dopoledne děti strávily pátráním po únoscích ne příliš sympatické Dolores Jan Umbrdgeové, kterou všichni milovníci Harryho Pottera poznají podle růžového oblečení. Na Dálavě se role této arogantní a k dětem nenávistné postavy zhostila právě kriminalistka Michaela Kolbanová. Přestože děti jejím únoscům spíše fandily, souhlasily nakonec, že se s pomocí policejního mluvčího Jiřího Matznera pustí do vyhledávání a zajišťování jejich otisků prstů. Únosce společnými silami našli a přinutili jej ke společnému fotografování.