Ve čtvrtek od 14 h zve Svaz postižených civilizačními chorobami své členy i ostatní zájemce na výroční členskou schůzi do kulturního domu ve Veselí nad Lužnicí.

Ve čtvrtek od 19 h sehrají v sále hradeckého KD Střelnice reprízu svého představení Goldoniáda ochotníci z divadelní společnosti Jablonský. Komedie vypráví o tom, jak důležité je umět si hrát.

V pátek se od 18 h v obřadní síni radnice v Plané nad Lužnicí koná vernisáž výstavy obrazů Václava Tomka.

V pátek se koná jubilejní 25. Reprezentační ples Jihočeské univerzity. Na již tradičním plese zahraje kapela Abba World Revival, která se těší dobrému jménu. Nebude chybět předtančení. O mluvené slovo a hudbu se postará Jan Smigmator, zahraje také Swing Trio Avalon. Zábava v budějovickém DK Metropol začne ve 20 h.

V blatenské sokolovně se v pátek od 9 h uskuteční setkání starostů okresu.

Milevské maškary pořádají v sobotu 156. masopustní průvod, tentokrát na téma Fandíme své patronce Karolíně Erbanové. Tato česká rychlobruslařka, která se zúčastní olympiády v Pchjongjangu, je čerstvou patronkou Milevských maškar i Muzea Milevských maškar.

Masopustní oslavy tu budou jako obvykle třídenní. Začnou ve čtvrtek tradičním zvaním obyvatel do průvodu. V pátek budou pokračovat v 18.30 h programem na náměstí a Bakusovým průvodem s olympijskou štafetou a ohňovým divadlem se čtyřmetrovými zapálenými loutkami v podání Divadla Kvelb. Sobotní program zahájí v 9 h jarmark a vepřové hody na náměstí s dalším bohatým kulturním programem, průvod pak vyjde ve 14 h od domu kultury. Kamery ho budou přenášet na velkoplošnou obrazovku na náměstí.

Masopustní tvoření masek a rytmických nástrojů se koná v sobotu od 10 do 18 h v krumlovských klášterech. Připravte se na velkolepý masopustní průvod, který projde městem v úterý 13. února.

Masopustní veselí na Prachaticku se rozjíždí v sobotu. Už v 9 h vyráží průvod z Hrabic na Vimpersku po okolních osadách, zhruba ve stejnou dobu vyrazí průvod z Chrobol, Vimperka a Volar. Odpoledne se masky sejdou v Lažištích a Záblatí. Večer ve všech obcích čeká maškary masopustní zábava.


V neděli se koná ve Střelnici v Táboře přehlídka řemeslných vín od 25 vinařů z Čech, Moravy, Slovenska, Rakouska a Francie Bottled Alive 2018. Návštěvník bude mít možnost degustovat více než 100 vín. Akce začíná v poledne a končí v 19 h.