Uskupení „Extinction Rebellion“, Rebelie proti vyhynutí, na svém facebooku ve středu uvedlo, že k příležitosti konference ministrů dopravy v Cáchách vrátilo ministerstvu dopravy v Berlíně 18 dopravních značek, které v minulých měsících odšroubovali na dálnicích, aby ukázali "jednoduché zavedení limitu rychlosti". Amelie Meyerová k tomu řekla: Už nečekáme na ministry dopravy, kteří dělají politiku jen pro autolobby, nýbrž plníme přání obyvatelstva nyní sami.

Podle údajů aktivistů bylo v uplynulých měsících odmontováno z dálnic v celé SRN asi 250 značek, mimo jiné v Berlíně, Brandenbursku, Dolním Sasku, Šlesvicku-Holštýnsku, Hessensku, Bádensku-Württembersku a v Porúří.

V posledních dnech se o těchto akcích rozepsala média, podle nichž se aktivisté nezaměřili jen na dálniční značky, ale také na městské. Například v Berlíně zmanipulovali omezení na 30 km/h tak, že neplatí jen v určitých časech, ale celý den.

Trénoval a zneužíval

V letech 2014 až 2021 dnes 35letý bývalý fotbalový trenér sexuálně zneužíval děti a mladistvé. Soud ve Frankfurtu mu nyní uložil trest dvanáct let a devět měsíců.

Celkově se měl dopustit 69 činů. V letech 2014-21 šlo o jedenáct poškozených. Donaukurier uvedl, že předsedkyně senátu byla šokována zejména dlouhým časovým rozsahem zneužívání - nejspíš se o něm povídalo, ale dlouho se nic nedělo…

Od léta 2019 do října 2021 byl muž trenérem mládeže třetiligového Wehen Wiesbaden. Děti a mladiství tohoto klubu ale podle státního zastupitelství nebyli jeho útoky dotčeni.

Za mrakodrap 190 milionů dolarů

Jak náš web uvedl, v New Yorku prodávali v dražbě trojboký a úzký manhattanský mrakodrap se 21 poschodími Flatiron Building "Žehlička" z roku 1902, nyní "vybydlený".

Zájemci licitovali na schodech před budovou soudu od vyvolávací ceny 40 milionů asi hodinu a kladívko potvrdilo 190 milionů dolarů, nabídnutých Jacobem Garlickem z investičního fondu Abraham Trust. "Po přiklepnutí padl na kolena a rozplakal se," píše DK. Krátce předtím další dražitel Nathan Silverstein, kterému patřilo naposledy 25 % budovy, si vyžádal krátké přerušení a pak z nabídek odstoupil. Licitovalo jedenáct zájemců. „Velmi jsme poctěni být správcem této historické budovy. Bude misií našeho života její integritu uhájit," řekl Garlick.

Zájemci o manhattanský mrakodrap.Zájemci o manhattanský mrakodrap. Na záběru z dražebního jednání je Jacob Garlick druhý zleva. Zdroj: DonaukurierZdroj: Zdroj: Donaukurier

Původ jídla i v kantýnách

Od 1. září budou muset v Rakousku vyznačovat původ užitých určitých potravin - masa, mléčných produktů a vajec - na jídelních lístcích nebo na vývěskách i soukromé kantýny. Pro lokály a pro výrobce taková povinnost neplatí. Kdo ale původ bude vykazovat dobrovolně, musí prokázat správnost své informace. Podle ministerstva zemědělství vydávají velké kuchyně denně 2,2 milionu jídel.