V polovině listopadu asi dvacítka mladistvých v Ebelsbergu v Linci odpalovala dělbuchy, zapálila policejní auto a chtěla jednoho z hlídky odlákat a zapálit, píší OÖN.

Setkání hledajících.
Od sousedů: Našla matčin hrob po 76 letech. Zastřelil manželku ranou do týla

Na silvestra měla hořet místní inspekce. Teď byli někteří z bandy obžalováni, mezi nimi tři ve věku 16-20 let, kteří svůj útok na policii filmovali a dali na web. Jsou ohroženi sazbou do 10 let. 16letý přiznal zapálení auta a hrozí mu rok a půl vězení. Tři mladiství ve věku 14-16 let, kteří dva spoluobžalované po jejich přiznání zbili, budou od 21. ledna souzeni za těžké ublížení na zdraví a pokus o útisk.

Vězně zabil zkrat

Ve věznici v Subenu opravoval 45letý Rus v cele elektrický vařič vody. Našli ho v pátek ráno u stolu dva spoluvězni a přivolali pomoc, ale kolega už byl mrtvý. Vypověděli mj., že pořád něco kutil. Vařič byl porouchaný, na několika centimetrech odizolovaný, tak ho chtěl opravit… Vyšetřovatelé vyloučili násilný čin - muži se nehádali, nebyly zjištěny žádné stopy zápasu. "Možná při opravě přehlédl, že je vařič pořád připojený. Proč zkrat nevyhodil jistič, není jasné," řekl státní zástupce.

Ten dopadl!
Od sousedů: Zaháněli zlé duchy a jaguár skončil ve svodidlech

Rus byl za sexuální delikt odsouzen na šest let a od roku 2019 si trest odpykával v Subenu.

Velkovýpadek topení

Tříminutový výpadek proudu v neděli odpoledne měl pro tisíce Berlíňanů vícehodinové následky, píše Donaukurier. Protože výpadek postihl také teplárnu Klingenberg a ta musela být odstavena, zůstalo 90 000 domácností na východě města - asi 370 000 lidí - večer bez topení a teplé vody. Venku byly asi tři stupně Celsia… Bez osvětlení byla přechodně i čtyři nádraží a čtyři nemocnice. Už kolem tří hodin v noci byly všechny domácnosti opět připojeny na dálkové topení.

Linec má 208 729 obyvatel

Počet lidí s hlavní adresou v hornorakouské metropoli se k 1. lednu zvýšil meziročně o 917. Loni jich bylo 207 812. Občanů přibylo díky přistěhovalectví, zamířilo sem 14 799 lidí, vystěhovalo se 13 741. Podruhé za sebou je negativní bilance porodů a úmrtí - loni se tu narodilo 2042 dětí a zemřelo 2162 osob. Loni na 2059 porodů připadlo 2144 úmrtí.

Nejhorší, ale hrdí…Nejhorší, ale hrdí…Zdroj: Deník/PNP

Nejhorší fotbalisté Bavorska

TSV Böbrach z obce o 1600 obyvatel byl loni nejhorším fotbalovým týmem Bavorska, píše PNP. O jeho bilanci psal i náš web - žádný bod, jeden vstřelený gól a 220 obdržených v 15 utkáních I. A třídy. Klubový prezident Alfons Drexler (53) je přesto hrdý na týmový duch svých hráčů. Přečkal náhlé rozdělení herního společenství s FC Kaikenried v létě, nastoupili staří kozáci a bývalí junioři byli reaktivováni. S mottem Výsledky jsou druhořadé, ale musíme být jedenácti kamarády! Splnili i první herní cíle - dvakrát prohráli jen jednomístně, 0:9 a 0:8. Zato vedou tabulku slušnosti. Přes zimu jim nikdo neodchází, 25 hráčů chce zůstat, trenér Franz Herzog taky. Do soutěže Böbrach přihlásí i druhý mančaft! Kromě jiného se mužstvo angažovalo pro dobročinné účely, například věnovalo 700 eur pro pomoc dětem s rakovinou. 

Omyl řidičky?!
Od sousedů: Skoro třetina osamělých Rakušanů

Dražší stavění domů

V Německu se stavění bytů v listopadu podražilo nejvíc od roku 1970, uvedla PNP. Konvenčně stavěné bytové domy stály meziročně o 14,4 % víc. Loni v listopadu ceny stouply bez DPH o dalších 11,6 %.