„Od září je například při ubytování v tomto čtyřhvězdičkovém hotelu zahrnut vstup na Stezku korunami stromů zdarma," zmiňuje list úvodem a láká: „Turistický region Šumava na průsečíku mezi Německem, Rakouskem a Českem je jedním z nejvíc fascinujících velkých území střední Evropy. Je tajným tipem milovníků přírody a všech hledajících odpočinek, protože krajina disponuje víc než sotvakterá jiná nesčetnými místy vyzařujícími zcela speciální energii. Energii, která pozitivně působí na náladu a pocit pohody lidí v tomto regionu. Mechem porostlé žulové formace v rozsáhlých lesích, malebné toky řek a dech beroucí rozhledy zachytávají energii přírody a byly už v době Keltů oblíbenými místy ritů.“

A článek pokračuje chválou iniciátora projektu: „Uprostřed této mystické krajiny leží také Falkensteiner Mühlviertel, který po rozsáhlé renovaci vítá od dubna hosty novým konceptem all-inclusiv. Jeho ohniskem jsou regionální produkty, které hotel odebírá od četných výrobců z okolí. Snídá se tu s výhledem na louky krav, od kterých pochází jogurt a sýry pro hosty… Ale nejen regionalita produktů a dodavatelů je těžištěm koncepce hotelu. Do programu byla zařazena také podpora celého prázdninového regionu kolem Šumavy. Jeho přeshraniční turistické partnerství startuje kooperací s 25 kilometrů vzdáleným českým rekreačním centrem Lipno, které platí za ráj pro aktivní dovolenkáře. Vedle různých turistických a cyklistických cest, jezerem Lipno, lanového parku či bobové dráhy jsou četní návštěvníci každoročně nadšeni především už zmíněnou cestou korunami stromů. Tento 600 metrů dlouhý bezbariérový chodník končí devítihrannou vyhlídkovou věží a nabízí působivý rozhled po regionu.“

V pasovském dómu je rušno.
Od sousedů: Pasovské varhany jdou na sanaci

Manažer Falkensteinu Markus Röder dodává: „Naše spolupráce s rekreačním místem Lipno je startem celkové podpory turistického regionu Šumava. Chceme našim hostům dát v budoucnu možnost zažít fascinující region a vychutnat zážitek dovolené bez hranic. Oblast kolem Lipna má velkolepé nabídky aktivit pro velké i malé. Obzvlášť v turistice mají přeshraniční partnerství velký význam pro trvalé posílení regionu.“

Matěj Kratochvíl, generální ředitel Lipno Resortu, dodává, že se těší na další prohloubení spolupráce s Falkensteiny. Další společné projekty už jsou v plánu, končí OÖN.

Německo nacvičuje poplach

14. září se v 11 hodin v Německu rozezvučí poplachové sirény a rozběhnou mobilní varovné appsy Národní varovné centrály. Odhlášení poplachu bude v 11.45. Akce má otestovat funkčnost stacionárních a mobilních poplachových zařízení. Více na www.bbk.bund.de.

Deset eur domácnostem bez auta?

Frakce sociální demokracie v městské radě Würzburgu navrhla, aby domácnosti bez osobních aut dostávaly po dva roky příspěvek 10 eur měsíčně. Předseda klubu Alexander Kolbow dodává, že zatím je otevřena otázka, zda bonus bude platit jen pro rodiny, které své vozidlo odhlásí, nebo také pro ty, které je nemají.

Řidič náklaďáku "kamenoval" auta

Po sérii házení kamenů na jedoucí auta ve Švábsku obžalovalo státní zastupitelství v Augsburgu 49letého řidiče nákladního auta z pokusu o vraždu ve 26 případech.

Muž pracující pro podnikatele z Gersthofenu z kabiny svého vozidla opakovaně házel kameny na jiná auta. Rozbíjel tím skla, někdy zranil osoby. Byl zatčen v únoru po vyhodnocení těchto útoků na spolkové silnici 2 mezi Augsburgem a Donauwörthem. V obžalobě je 51 případů.

Policie včetně kriminálek z Gersthofenu a Mnichova na jeho odhalení pracovala měsíce. K činům se zatím nevyjádřil.

List „Augsburger Allgemeine“ informoval, že vyšetřovatelé objevili auto podezřelého na více videozáznamech z blízkosti útoků. Kryly se s jizdními plány jeho zaměstnavatele.

Štěňata zázračně donosila

Jen pár dnů poté, kdy byla zanedbaná fenka s dalšími 43 psy vysvobozena ze sklepa v Ansfeldenu, vrhla na chráněném dvoře ochrany zvířat jedenáct mladých.

Ten se ujal devíti zvířat včetně na kost vyhulé Susi - byla zjevně gravidní. Nyní asi dvouletá fenka porodila jedenáct štěňat! Protože neměla dost struků, museli v útulku psí dětátka přikrmovat z láhve. „Až po porodu jsem viděla, jak extrémně vyhublá jejich matka doopravdy je,“ říká Johanna Stadlerová, šéfová Pfotenhilfe. „Vzhledem k okolnostem se jí daří dobře, hodně pije a jí a hlídá svá mláďata. "Teď potřebuje klid, bezpečí a naši plnou podporu…“

Dva, kteří přežili.Dva, kteří přežili.Zdroj: Zdroj: DK