Podle policejní zprávy začali Češi cestu až v poledne. Na Zwieselalm vyjeli lanovkou a po pětihodinovém výstupu lezeckou cestou byli na vrcholu, už docela pozdě - lanovka, která je měla dopravit zpátky, už provoz zastavila. Dvojice se rozhodla sestoupit přes tzv. Feichteck k přednímu Gosauskému jezeru. Dostala se ale na neznačenou a velmi málo známou cestu podél dřívější sjezdovky. „Z důvodu jen slabých stop po předchůdcích a chybějících místních znalostí sešli do strmého skalnatého terénu a nemohli dál ani zpátky,“ pokračuje list z informací policie. Do údolí sešli s pomocí horské služby a alpské policie.

Zachraňovali kotě z motorového prostoru

Kolemjdoucí si na parkovišti v Landshutu v sobotu v poledne povšimli asi tříměsíční kočičky uzavřené v motorovém prostoru zaparkovaného auta s poznávací značkou Weißenburgu a informovali místní hasiče. Jak napsala PNP, jejich zásahovka v půlhodinové práci (na snímku ze zdroje PNP) odmontovala podběhy vozidla a opatrně kotě vysvobodila. „Přestálo štrapáci cesty očividně bez větší úhony,“ píše list. „Protože není očipováno nebo tetováno, nedá se říci, jestli si ,přisedlo´ až v Landshutu, nebo už ve 130 kilometrů vzdáleném Weißenburgu. K péči bylo dovezeno do místního domova pro zvířata. Pokud nebude nalezen jeho majitel, najde kočička nový domov u rodiny jednotky hasičů v Münchnerau.“

close Hasiči 'dolují' z motoru kotě. info Zdroj: Zdroj: DK zoom_in Hasiči 'dolují' z motoru kotě.

Autobusák našel ztracenou seniorku

63letou paní v pátek v 16 hodin ohlásili v příhraničním Spiegelau (okr. Freyung) jako zmizelou. Hledat ji začaly zásahové síly řady organizací, policie se obrátila na veřejnost a zveřejnila její fotografii. V neděli večer kolem 18. hodiny si zcela promoklé a mrznoucí ženy v tričku povšiml řidič autobusu na silnici ze Spiegelau na Gfäll, který ji okamžitě poznal ze zveřejněného snímku. Zastavil, pomohl jí a zavolal policii.

Byla k tomu všemu ještě naprosto dehydrovaná, řekl deníku PNP zástupce policie Andreas Fuchs. „Kdoví, jestli by při trvalém dešti a klesajících teplotách ještě jednu noc venku přežila…“

Dítě nechali v pokoji

Policie vyzvedla v sobotu odpoledne čtyřleté dítě ze zanedbaného pokoje hotelu v Neu-Ulmu. „V jakém stavu bylo, nemohl její mluvčí v pondělí říct,“ uvedl Donaukurier.

39letá matka synka se v sobotu v opilosti pohádala v restauraci. Protože nemohla prokázat totožnost, doprovodili ji policisté do hotelu, kde našli její doklady - a také její dítě.

Měl na ně údajně dohlížet její 34letý partner, ale podle sdělení policie spal tak hluboce, že reagoval až po několikátém buzení. Alkotest u něho vykázal kolem 2,5 promile. Matka byla opilá natolik, že u ní nebylo možné zkoušku provést. „Po dohodě s úřadem mládeže byl chlapec umístěn do pečovatelské rodiny,“ končí DK.

Zproštěna obžaloby z vraždy

Jak obhajoba, tak státní zástupce navrhli v závěrečných řečech u soudu v Hamburku zproštění 38leté Kolumbijky obžaloby z vraždy 69letého muže v jeho bytě v květnu 2022. Také senát má za prokázané, že obviněná nebyla na místě činu, píše DK.

Vyšetřovatelé našli v bytě její DNA. Podle obhajoby tam byla ale stopa obviněné zanechána už dny před činem, když se tam žena představovala při ucházení se o místo. Byla v tu dobu ve vysokém stupni těhotenství. Od té doby mohla své děti vidět jen vzácněkdy. Foto: zdroj DK

close Kolumbijská nevinná. info Zdroj: Zdroj: DK zoom_in Kolumbijská nevinná.