Nejčastěji v letošních 114 losováních bylo vytaženo číslo 37 (26krát) a číslo 32 (23krát). Nejméně byla tažena devítka - osmkrát.

Miliony kilometrů Lincem

Busy a tramvaje Linz AG najezdily v obchodním roce 2022 (od 1. října 2021 do letošního 30. září) přes devět milionů kilometrů, teoreticky tedy objely 225krát zeměkouli nebo víc než 23krát dosáhly na Měsíc. Svezly 85,4 milionu cestujících, denně průměrně 234 000. Síť linek měří 206 km.

Zachránili dusící se dítě

Tři dopravní policisté v pátek odpoledne zastavili na cestě po B96 na Stralsund u auta zaparkovaného vedle jízdního pruhu. 29letá matka v něm čekala na alarmované záchranáře se synkem, který cestou pravděpodobně spolkl kousek papriky a dusil se. Donaukurier napsal, že už šlo zjevně o vteřiny. Dítě nedýchalo a hlídka užila tzv. Heimlichova postupu - pacientovi v předklonu zezadu tlačili pěst na žaludek. Tlak se přenesl proti bránici, která zatlačila na plíce. To může posunout cizí těleso blíž k hrtanu… Děcko znovu začalo dýchat, pomalu se zotavilo a lékař záchranky úkon dokončil. Dvojici dopravili do nemocnice, kterou po pár hodinách mohla opustit, dítě bylo v pořádku…