Úřad obce s 1200 obyvateli má tucet zaměstnanců, z nichž jen jedna síla vykonává personální práci. Tu teď čeká velké prověřování…

Na majáku nejde o strážce, ti na Severním moři a Baltu dosloužili koncem devadesátých let a stavby jsou využívány turisticky, například jako vyhlídky. Zaměstnance čeká prodej lístků a suvenýrů..

Druhou prohlídku mrtvého odkládají

Povinná druhá prohlídka mrtvého před zpopelněním se v Bavorsku opět odkládá. Nařídil ji zemský sněm v roce 2019 s platností od 1. ledna 2023, nakonec od letošního ledna. Nyní se počítá s 1. červencem.

Zpoždění způsobily organizační požadavky, například potřeba přestaveb krematorií - a "přemluvení" dostatečného počtu lékařů k tomuto úkonu, který má přispět k odhalení možného právního omylu. V některých dalších spolkových zemích je druhá prohlídka už povinností.

Zachránili malé vydry

Harvey a Hazel byly nalezeny opuštěné a v záchytné stanici Klein Offenseth-Sparrieshoop ve Šlesvicku-Holštýnsku jim chutná - váží už kolem 900 gramů. Jsou staré asi sedm týdnů. Našel je chodec na cestě u Niebüllu, kde hodiny "plakaly" samotou. V záchranné stanici pobudou rok.

Až vydřičky vykrmí, pustí je na svobodu…Až vydřičky vykrmí, pustí je na svobodu…Zdroj: Zdroj: DK

Indové pašovali chráněné druhy

Tucty vzácných a chráněných zvířat našli celníci na letišti v Bangkoku po prosvícení zavazadel šesti Indů, mezi nimi pandu červenou, dva tamaríny pinčí, plazy, patnáct exotických ptáků a jednoho vačnatého medvídka cuscuse, který žije jen na Sulawesi v Indonésii. Pašeráci, mezi nimi jedna žena, byli zatčeni.

Turisté pašovali i pandu…Turisté pašovali i pandu…Zdroj: Zdroj: DK

Miss Východního Fríska je kráva

V dolnosaském Leeru soutěžily o titul té nejkrásnější tucty krav. Nejvíc bodů dostala Pamela ze statku Hobbie u Wilhelmshavenu. "Jsem na ni neuvěřitelně hrdá," řekla její chovatelka Anna Hobbieová z Wangerlandu. Byly poprvé na takové soutěži. V přípravě se zaměřily speciálně na krmi…

Miss Východního Fríska je fešanda!Miss Východního Fríska je fešanda!Zdroj: Zdroj: DK

Dvanáct let za granát na truchlící

Za útok ručním granátem na truchlící skupinku loni v červnu v Altbachu u Esslingenu dostal pachatel ve středu ve Stuttgartu trest dvanáct let vězení.

K činu došlo v rámci léta trvající "války" dvou gangů. Tehdy 23letý Iránec útok spáchal proto, že ve skupince byla řada příslušníků druhé party. Zraněno byli nejméně patnáct lidí, někteří těžce. Naštěstí se granát odklonil o větev stromu a vybuchl dál od truchlících. "Obžalovaný Iránec nechal sdělit, že obžaloba je trefná," uzavřela zpráva DK.