Už našli 199 způsobů: skládacím metrem, vysavačem, talířem, krytem průlezu, vidlemi, okapem, cyklistické helmy, papírem, bagrem, dopravní značkou, lezeckou stěnou, vrcholovým křížem, dokonce prý i plavkami, píší DK a Merkur.de. Ten partu vyjmenovává: Jojo, Louis, Flo, Finn, Korbi a Moritz, neboli Spezi-Addicts.

Jojo vysvětluje: „Založili jsme se v červenci 2022 ve skateparku ve Feldkirchenu. První video jsme nahráli 22. července 2022. Nejprve jsme chtěli ukázat jen 50 způsobů otevírání. Pak jsme se tak bavili, že jsme chtěli překonat 100. Nyní se blížíme ke 200.“

Výbušnin bylo až pod střechu...
Od sousedů: Tři Holanďané vezli z Čech 125 kilogramů výbušnin

Na instagramu jejich video zhlédlo dosud přes 150 000 lidí a přes milion jim volalo na tiktok. Obec fandů teď spekuluje, jak bude vypadat další díl. „Nechte poslední láhev otevřít Markusi Söderovi,“ radí jeden. Další se ptá, zda teď nepřijde Elon Musk a neotevře spezi raketou… Na snímku webu ze zdroje DK otevírá ve 199. dílu láhev robot.

Jednou jim taky otevřel láhev robot…Jednou jim taky otevřel láhev robot…Zdroj: Zdroj: DK

Američan shodil dvě krajanky z mostu

31letý Američan je v Kemptenu obžalován z vraždy a pokusu o vraždu.

Náhodně loni v červnu potkal na dovolené dvě krajanky u zámku Neuschwanstein v Bavorsku. Z procházky vycházkovou trasou je odvedl na blízký Mariánský most s vyhlídkou na zámek. Tam 21letou dívku povalil a škrtil. Její o rok starší kamarádku odtáhl na most a shodil ji z výšky 50 metrů. Podle obžaloby pak mladší napadenou znásilnil a rovněž ji shodil. Oběti byly posléze ze strže vyzdviženy, mladší už lékaři nemohli pomoci.

Řezno a prostitutky

K 31. prosinci 2022 bylo v Řeznu přihlášeno 308 prostitutek. Jen v Mnichově a Norimberku jich bylo víc, napsaly Mittelbaeyrische. Asi 90 % byly ženy, osm procent divers nebo transsexuální, dvě procenta byli muži.

„Prostitující ale nejsou povinny se na městě hlásit, statistika je málo vypovídající, černá čísla v této oblasti jistě jsou,“ říká mluvčí Juliane von Roenne-Styrová. Od začátku roku počet prostitutek v Řeznu poklesl, podle města na 43.

Škoda jich...
Od sousedů: Liška vyhubila plameňáky

Přesnější je podle ní počet bordelů - zemská statistika jich ke změnu roku uváděla 48. I v tom bylo Řezno třetí v Bavorsku. List situaci srovnává s Augsburgem. Ten má asi dvakrát víc obyvatel než Řezno, ale bordelů jen 27. „Nyní může být sex nabízen i na ulicích dunajského přístavu, kde je kontrolováno ročně 12 až 36 míst,“ dodává Styrová.

Soud vystěhoval syny z bytu matky

Deník Mittelbayerische uvádí případ rodiny ze severoitalské Pávie. Má dva syny, 40 a 42 let, oba jsou zaměstnáni a neplatí 75leté matce důchodkyni, u které bydlí, nájem, ani nepomáhají v domácnosti. Protože je nemohla přimět k vystěhování z "Hotelu Mamá", zažalovala je. Soud jim k opuštění domácnosti stanovil lhůtu do 18. prosince, jak napsal lokální list „La Provincia Paese“. Vánoce už ale musejí strávit jinde.

List dodává, že průměrný věk odcházejících dětí od rodičů je v EU třicet let. Většinou jde o muže, nazývané „Mammoni“ („Maminčini synáčci") nebo „Bamboccioni“ („Obří děťátka“). Pro srovnání, v Německu je průměrný čas stěhování dětí podle Eurostatu těsně pod 24. rokem.

"Žert" na porschi za 10 000 eur

Někdo neznámý ucpal v Pasově v noci na středu výfuk porsche stavební pěnou. Škodu odhaduje policie na 10 000 eur.

Kolik bude nehod se zvěří?

S podzimem opět přibudou dopravní nehody se zvěří přebíhající silnice. V Rakousku jich loni se škodou na osobách bylo 301. Zraněno při nich bylo 334 lidí, jeden člověk zahynul, píše Volksblatt. Nejvíc těchto nehod bylo v Dolních Rakousích - 77, v Horních Rakousích 76 a ve Štýrsku 46.

Drahý Mnichov

V žádné spolkové zemi nejsou regionální rozdíly v životních nákladech tak vysoké jakov Bavorsku, píše DK. Mnichov je s velkým náskokem nejdražším místem v SRN, Wunsiedel je šestým nejlevnějším německým okrese. Rozdíl cen mezi nimi je skoro 38 %. Život v Mnichově stojí o 25,1 % víc, než je německý průměr. Nad ním je i Pasov.

Jak dlouho kde pracují

Němci pracují v průměru 39,3 roku (podle studie Institutu Romana Herzoga 52 662 hodin), v EU je průměr 36,5. Nejdéle se činí Islanďané - 45,4 roku, nejkratší dobu Rumuni - 31,5 roku. V Německu pracuje 77,3 % lidí v produktivním věku, v EU je průměr 70,3 %.

Čtrnáctiletý bodal na klinice

Na okresní klinice psychiatrie pro děti a mladistvé v Řeznu pobodal ráno 14letý pacient oddělení dva lidi. Sedmiletého museli animovat a nyní bojuje o život, 63letý muž utrpěl těžká zranění. Pachatel byl na místě zadržen a odzbrojen 27letým pečovatelem, napsal list MB.

Nejkrásnější je korutanský hrad

V hlasování diváků na národní svátek Rakouska vyhrál finále soutěže televize ORF "Devět míst - devět pokladů" hrad Landskron v Korutanech (na snímku ze zdroje OÖN). Druhá skončila největší ledová jeskyně světa ve Werfenu, kandidát Solnohradska, třetí dolnorakouský Hardegg, nejmenší rakouské město s hradem nad Dyjí.

Hrad Landskron je nejkrásnějším místem Rakouska.Hrad Landskron je nejkrásnějším místem Rakouska.Zdroj: Zdroj: OÖN

Mladý vinař porazil Red Bulla

Právní spor mezi Red Bullem a mladým vinařem ze Sardinie o logo se dvěma býky skončil vítězstvím Itala. Komise italského ministerstva průmyslu zamítla námitku giganta energetického nápoje Red Bull proti zanesení loga vinařské značky producenta Mattii Muggitttua (23) z oblasti Nuoru. Podle Red Bullu vinařství zkopírovalo jeho slavné logo se dvěma býky.

Na sporném logu odpůrce jsou na etiketě vína "Muggittu Boeli" dva voli nad červeným znakem pluhu a u menhiru Boeli z neolitu, který je na území Mamoiady. Red Bull usiloval žalobou na nekalou soutěž o to, aby Muggittu upustil od takové značky. "Je to i vítězství tisícileté tradice Sardinie proti aroganci hospodářské moci," prohlásil advokát vinařství Mauro Intagliata a Muggittu upřesnil: "Na naší etiketě nejsou žádní býci, nýbrž voli, se kterými pořád ořeme…"

Italský vinař porazil Red Bulla.Italský vinař porazil Red Bulla.Zdroj: Zdroj: DK