V sobotu zastavila v Bavorské Železné Rudě tři osoby z Mnichova a Kirchdorfu, které se vracely do Německa z ČR z nákupu cigaret. „Byly oznámeny pro porušení zákona na ochranu proti infekcím, protože cesta pro cigarety do sousední země není žádným pádným důvodem pro opuštění domova,“ uvedl list. Případ byl oznámen zdravotnickým úřadům, tabákové turisty čeká desetidenní karanténa.

Opovážlivci. Dívali se společně

Tři mladí muži se v sobotu společně dívali na fotbal a byli oznámeni ke správnímu řízení za porušení protiepidemiologických opatření, píše PNP. Popisuje, že policii bylo kolem 22 hodin oznámeno, že v usedlosti v Sankt Oswald-Riedlhütte po zápase Bayernu více mladíků pije alkohol. Hlídka na místě neshledala nic zvláštního, během rozhovoru s majitelem ale zaslechla hluk z prvního patra. Promluvila si proto s 21letým synem hostitele. Ten zapíral, že by v domě byli další lidé. Při dalších dotazech byl nervózní a nakonec přiznal, že se na půdě schovávají ještě dvě další osoby, 20letý a 22letý z obce. „Protože tak bylo překročena povolená účast osob ze dvou domácností, byla trojice pokutována a 20letý musel usedlost opustit,“ uvedl list.

Nejlepší skot na světě?

Drahocenný dobytek.Zdroj: Deník/PNP

Maso japonských krav Wagyu je pokládáno za nejlepší na světě. Rodina Baderových z Buchu na Erlbachu v okrese Landshut jich chová celé stádo, píše PNP a poznamenává, že Japonci za desítky let jen párkrát připustili vývoz několika kusů.