Do devíti heren s výnosem 124 milionů hrubého přišlo loni více než 668 000 hostů. Prosázeli 1,258 miliardy eur, o 23 milionů víc než předloni. V SRN vyhrálo milion a víc celkem 179 lidí. Nejvyšší sumu 120 milionů vyhrál v červnu sázející ze Šlesvicka v eurotipu, 117 milionů šlo v srpnu do Hamburku a 107 milionů do Brém, vždy z eurojackpotu.

Ve čtvrtek přišla zpráva, že hráčka nebo hráč lotta ze Středních Franků vyhrál(a) v novém roce na vsaz 12,90 eura přes 48 milionů eur, první jackpot přes 45 milionů. Nepadl v posledních 16 tazích. Výherní čísla byla 14, 25, 28, 32, 36, 49 a superčíslo 4.

Amatér kastroval bez kvalifikace

Za zaplacení 500 - 2200 eur vykastroval ve svém bytě osm mužů na jejich přání 74letý obžalovaný ze Sömmerdy v Durynsku. Ode dneška je souzen v Erfurtu za těžká ublížení na zdraví, protože trvale ztratili schopnost plodit. Obžalovaný se k činům nevyjádřil.

Lukeho porazil Luke

Ve finále mistrovství světa v dartu v Londýně porazil Luke Humphries (28) teprve 16letého nováčka a krajana Lukeho Littlera 7:4. Kromě šeku na půl milionu liber převzal vítěz Sid Waddell Trophy šest stříbrných tyčí na základně z červeného eritrejského mramoru a černé žuly dosahující k rytému stříbrnému glóbu s 20karátovým kabošonovým granátem, který symbolizuje terč dartu. Littler vedl 4:2, průběh Humphries před 3000 diváky otočil získáním pěti setů.

Vydolovali puštíka z větrací šachty

Tři mladiství na procházce lesem u Niederneukirchenu (okr. Linec-venkov) zaslechli zvláštní zvuky z větrací šachty opuštěného bunkru a zavolali pomoc. Asi tři a půl metru hluboko v ní vězel puštík obecný. K jeho záchraně přijeli místní dobrovolní hasiči. Zkoušeli nejprve ptáka uvolnit dlouhou tyčí, ale pak po dohodě s majitelem objektu přistoupili k vysekání otvoru v masivní stěně bunkru. S těžkým bouracím kladivem a společnými silami se jim za hodinu a půl podařilo vyplašenou sovu nezraněnou dostat z úzkého vězení, píší OÖN.

close Zachráněný puštík. info Zdroj: Zdroj: OÖN zoom_in Zachráněný puštík.

Mickey Mouse bude mít horory

Necelých 24 hodin po vypršení autorských práv na první filmy s Mickeym Mousem ohlásili první režiséři nové hororové filmy s touto myší. "Mickey's Mouse Trap" (Mickeyho past na myši) ukazuje vraha převlečeného za Mickeyho Mouse sledujícího skupinu kamarádů v zábavném parku. Ve druhém filmu, hororové komedii zatím beze jména, mučí sadistická myš zaskočené pasažéry na přívozu.

Autorská práva ke krátkým černobílým kresleným filmům "Steamboat Willie" a "Plane Crazy" z roku 1928 doběhla 1. ledna. To otevřelo dveře pro remaky, spin-offsy a adaptace jiných autorů. Chráněna jsou dál ale práva před modernizovanými verzemi děl.

Filmař Steven LaMorte prý pracuje s obrácenou verzí Mickeyho. „Steamboat Willie udělal mnoha generacím radost, ale pod veselým povrchem nese potenciál čistého ztřeštěného hororu,“ říká.

Podívejte se na ukázku z filmu

| Video: Youtube

Narozen v 00.00

Přesně v 0.00 hodiny silvestrovské noci se narodil Alexander ve freyungské nemocnici, píše PNP. K velkému překvapení maminky Romany (28) a tatínka Raphaela Zangla (32) ze Sonnenu, protože termín měli vypočítaný na 6. leden. Porodní bolesti ale přišly v poledne o silvestru. Poslední hodiny starého roku byla paní Romana už na sále. „Přesně v 00.00 hodiny přišel Alexander na svět a s ním odstartoval ohňostroj," dodává táta. Kanonáda byla slyšet až na sál.

Alexander vážil 3280 gramů a měřil 50 centimetrů. Doma ho čekal dvouletý bratr Lucas - a ještě ve středu po poledni mohl otec odvézt Romanu s Alexanderem do Sonnenu, kde čtveřice přivítala společně Nový rok.

close Rodinka s přírůstkem ve 00.00 hodiny. info Zdroj: Zdroj: PNP zoom_in Rodinka s přírůstkem ve 00.00 hodiny.

Reemtsma-únosce dostal 15 let

Soud v Kölnu uložil ve čtvrtek Thomasi Drachovi za loupež a pokus vraždy 15 let vězení a následné umístění v zabezpečovacím zařízení. Drach v letech 2018 a 2019 třikrát přepadl transporty cenností v Kölnu a Frankfurtu. Při dvou útocích střílel na obsluhu a těžce ji zranil. Rozsudek byl vynesen ve 100. jednacím dnu, po skoro dvouletém procesu.

V roce 1996 unesl Drach Jana Philippa Reemtsmu, dědice německé tabákové dynastie, a propustil ho po měsíci za výkupné v desítkách milionů. Za to dostal Drach v roce 2000 čtrnáct a půl roku. Na svobodu byl propuštěn v říjnu 2013.

Slovenská transgenderka obžalována z vraždy

Státní zastupitelství v Riedu v Innkreisu obžalovalo 24letou pečovatelku za to, že loni 5. října v Geretsbergu probodla 82letého pacienta, o kterého se starala. Po vykonání trestu má být umístěna ve forenzně-psychiatrickém centru.

„Pečovatelská síla ze Slovenska, která se cítí transgender a chce být viděna jako žena, se při prvním výslechu věcně k vraždě doznala. Uvedla, že vzala z kuchyni nůž a penzistu jím usmrtila,“ píše DK. „Jako motiv uvedla popichování oběti kvůli její sexuální orientaci.“ Podle posudku psychiatra byla v době činu trestně odpovědná.