Tvůrcům a 20 000 návštěvníků, kteří na Grundlsee přijeli 110 autobusy, přálo i počasí, už dopoledne vylezlo slunce a bylo 18 stupňů.

Ve 14 hodin vyplul po jezeře konvoj narciskami umělecky zdobených plavidel. Kategorii nových děl vyhrál u poroty tým Thomase Feldhammera a Franze Loitzla s postavou kohouta jménem Martin před císařským párem, třetí byl Ausseer Pless od Benedikta Winklera, což je podle popisu karnevalová skupina mladíků ve starých šatech, kteří namáčejí další hadry do louží a běhají s nimi za další mládeží. Ta je na oplátku kouluje. Slavnost připravovalo přes 3000 dobrovolníků.

Malá tapírka ve Schmidingu

V pátek porodila tapírka Donna Lucia v zoo Schmiding po třinácti měsících nošení své druhé mládě Merimu. „Starostlivě své novorozeně olízala dosucha a hned se položila ke kojení,“ říká pečovatelka Can Hasibová. Za dva, tři týdny bude malá zkoušet první pevnou potravu, ale kromě ní bude až do zhruba deseti měsíců pít matčino mléko. Její jméno Marima je brazilské a znamená Sluníčko.

close Strakatá kráska. info Zdroj: Zdroj: DK zoom_in Strakatá kráska.

Vyvraždil rodinu

V Tirpersdorfu se 1350 obyvateli nedaleko Oelsnitzu v saském Vogtlandu se 28letý muž přiznal k usmrcení své rodiny, píše DK. V pondělí ve 4.45 alarmoval tísňovým voláním policii. Ta na místě našla mrtvé – 85letého muže, jeho 84letou manželku a 60letou dceru. Z činu podezřelý se nechal bez odporu na místě zatknout. Podle listu Freien Presse nebyl opilý ani pod vlivem drog. Vražedná zbraň byla na místě. Muž nebyl dosud trestán. „Byla to uznávaná rodina,“ řekl starosta Six. Dědeček byl dlouhá léta předsedou místního fotbalového klubu. V domě spolu bydleli prarodiče, dcera a vnuk. Podle Sixe nic nenasvědčovalo problémům.