Za 222 krádeží a čtyřnásobný obchod s narkotiky dostal pět a půl roku vězení v odvykacím ústavu.

K činům se doznal. Odcizené zlato mělo váhu nejméně 68,4 kilogramu a hodnotu odhadovanou na 1,13 milionu eur, část útoků už byla promlčena. Z výnosu si obžalovaný ponechal 400 000, zbytek šel na spolupachatele, který zlato rozprodával. "Strany se dohodly, že šestiměsíční vydávací vazba obžalovaného v Rusku mu bude započítána jako dva roky vězení," píše Donaukurier.

Osram podal trestní oznámení na muže v roce 2018. Loni byl zadržen v Rusku a vydán do Německa. Podle žalobce vynášel špony drahého kovu velikosti 300-500 gramů v kapse kalhot, když při opouštění pracoviště byly kontrolovány jen tašky určitého typu, nikoliv kapsy kalhot nebo kabátů.

Poslední vlčice. Kdo ji nahradí?
Od sousedů: V Solnohradsku jezdí každý pátek zdarma

Přijmou celý ukrajinský sirotčinec

Církevní zařízení pro tělesně postižené v Ursbergu ve Švábsku chce dát nový domov po dobu války na Ukrajině kompletnímu sirotčinci, uvedl DK. První skupinu z Krivého Rogu na jihovýchově Ukrajiny očekává nadcházející neděli. Celkově jde o skupinu kolem 120 lidí, 82 postižených dětí, dospělých a jejich doprovod, která ve středu dorazila vlakem do Polska. 23 obyvatel domova je ležících. Další jejich transport do Bavorska podpořil Červený kříž. Ve 30 zařízeních příjemců ve Švábsku, Horním Bavorsku a Dolním Francku žije asi 5000 lidí, o které se stará přes 4600 pečovatelů.

Lokomotivy pro Česko

České dráhy kupují 50 lokomotiv Siemensu, napsal DK. Dodávky mají začít v prosinci 2025, sdělila Siemens Mobility ve čtvrtek. Smlouva zahrnuje i údržbu lokomotiv po 15 let. Vyrobeny budou v Mnichově s vybavením pro provoz v Česku, Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku a v Maďarsku. "České dráhy chtějí lokomotivy nasazovat na tratích Praha-Hamburk, Praha-Vídeň-Štýrský Hradec a Praha-Budapešť," uvedl list.

Red Bull ve všem, Mateschitz...
Od sousedů: Bavorský premiér denně rozesílá přes 1600 gratulací

Po 27 letech našli čelist oběti

Kosti z čelisti nalezené ve skalní úžlabině v lese u Kipfenbergu (okr. Eichstätt) patří Sonje Engelbrechtové, která zmizela před 27 lety ve věku 19 let, uvedl DK. Potvrdila to shoda DNA. Po ostatcích pátralo v lese asi sto policistů. "V tomto místě byla v létě 2020 nalezena stehenní kost dívky, která zmizela beze stopy v dubnu 1994," popsal DK.

Chudé maminky…

41 procent matek samoživitelek v Bavorsku vydělávalo loni měsíčně méně než 1500 eur čistého, asi pětina z nich méně než tisícovku. Čtyři pětiny otců-samoživitelů naopak měly měsíčně čistého přes 1500 eur.

Loni bylo v Bavorsku 1,9 milionu rodin s dětmi. Ve 325 000 je vychovával jen jeden z rodičů, v 84 % ženy.

Maratonka Artemisia.
Od sousedů: Orlice královská se proletěla

Zavraždil rodiče a sestru?

V Rövershagenu (okr. Rostock) měl 26letý muž zavraždit 52letého otce, 48letou matku a 25letou sestru, píše DK. Ostatky zahrabal v poli asi dvanáct kilometrů od místa činu. Skutky doznal. Spáchal je před asi osmi týdny. Zmizení postrádaných oznámila otcova sestra, teta podezřelého. Ten na dotazy sousedů tvrdil, že jsou na dovolené.