Čin filmovali a teprve z těchto záběrů se poškozená o průběhu "večírku" dozvěděla a podala trestní oznámení… Druhý den syn dělal randál, kopal do auta, táta si myslel, že ho musí bránit před rozzlobenými kolemjdoucímu a srazil jednoho z nich, 33letého, který navíc přišel k události až později, železnou tyčí. Způsobil mu zlomeninu lebky. Synek ho pak na zemi ještě zkopal.

Soudní jednání pokračovalo bez účasti veřejnosti.

Kulturní centrum Tabačka bude plné piva

V sobotu 3. září uspořádá linecký pivovar CRAFTVOLL GmbH , který sídlí v bývalé elektrárně tabákové firmy, den otevřených dveří, Pivovarský festival.

Nazval jej "Bierbangeln", což pro české hosty přeložil jako bouchání piva. Bangeln ale znamená podle slovníků bát se, mít starost, obávat se… Čert aby se někdy v těch jazycích či sousedech kolem nás vyznal! Nám by se to lépe slyšelo třeba jako "pivní bengál"… Pořadatelé to shrnují pod pojmy informovat, konzumovat, nechat bavit, a přidávají motto: Linec přijde "zam, zam, zam"… A to už jsme s jihočeskou rakouštinou úplně v háji.

Jasné je, že tu budou potravinové stánky, všechny druhy lineckého piva, hry pro děti, kulturní program na dvou scénách, živá hudba venku… Hrát budou Hornorakušané - Jack The Busch z Mühlviertlu od 14 hodin, linecký Average od 16.45 a písničkářka Avec z Vöcklabrucku od 19.30. Výtěžek jde na sociální sdružení ve městě. Zajdi! Tvé první pivo jde na nás! láká plakát.

close Pro slávu lineckého piva! info Zdroj: Deník/OÖN zoom_in Pro slávu lineckého piva!

"Jsme hrdí na to, že konečně vaříme v srdci Lince a necháváme krátce nahlédnout do našeho pivovaru a nejdůležitějších pracovních kroků našeho sládka," líčí. Prohlídky budou třikrát za hodinu.

Nevydařená exhibice

23letý parašutista, který v neděli přinášel míč k zahájení utkání zemské ligy FC Alberschwende - VfB Bezau, se dostal ve výšce asi pět až osm metrů do turbulencí a před 400 diváky "přistál" tak tvrdě, že se zlomeninami a zraněním páteře musel být dopraven do nemocnice. Měl za sebou asi 400 seskoků a byl tedy pokládán za zkušeného. Show sám organizoval a náklady platil. Po nehodě trval na tom, aby utkání nebylo odročováno. Začalo o hodinu později.

close Umí superzrychlit! info Zdroj: Deník/DK zoom_in Umí superzrychlit!

Stovkou za půldruhé sekundy?

Studenti kampusu Vaihingen stutgartské státní univerzity chtějí zlomit světový rekord v akceleraci elektronického závodního vozu. Model zkonstruovali a zhotovili sami. Cílem je "vytáhnout" z něj za méně než půldruhé sekundy z nuly rychlost sto kilometrů, píše Donaukurier. K pokusu dojde ve čtvrtek na závodním okruhu v hasičském areálu v Horbu v Bádensku-Württembersku.

Jde o souboj týmů z Vaihingenu a Curychu, který trvá už deset let. V roce 2012 dosáhl elektrický závodní vůz Stuttgartu zrychlení z nuly na stovku za 2,681 sekundy. Když jej překonal nizozemsko-švýcarský tým, vrátili jej Němci v roce 2015 zpět zrychlením na 100 km/h za 1,779 sekundy. Rok nato putovala sláva zase do Curychu za 1,513 sekundy. Na novém modelu pro odvetu pracoval Greenteam Uni Stuttgart s předsedou podpůrného spolku Pavlem Povolni rok. Podle Stuggi.TV váží vůz z karbonu 145 kilogramů, má motory vlastní konstrukce a nově vyvinutý akumulátor. Jeho maximální výkon je 180 KW při 1750 koňských silách na tunu. Jeho špičkové zrychlení je 2,5g, srovnatelné s raketou astronautů vracející se do zemské atmosféry…