S titulem nejkrásnější ženy v zemi si neví co počít, řekla studentka učitelství pro OÖN. "Neposlouchá se mi dobře a je podle mne také špatným obrazem. Nejde o to být nejhezčí! Kromě toho leží krása vždy v očích posuzovatele…" Stejně důležité faktory pro úspěšnou módní kariéru jsou podle ní být autentický, sympatický a zůstávat věrným sám sobě.

Kromě četných termínů připravují nové Miss bouřlivé přijetí o víkendu v rodné obci včetně vystoupení místní kapely, ve které Bleckenwegnerová hraje na saxofon…

Co by Conan Doyle v roce 1982.
Od sousedů: Za smrt dítěte z nedbalosti podmínka. Schwarzenegger vydal knihu

OÖN doprovodily zprávu o volbě poznámkou: "Z důvodu přibývajících nevěcných, diskriminujících a urážlivých příspěvků zastavujeme funkci připojování komentářů k tomuto tématu. Je nám to líto - obzvlášť těch, jejichž posting nespadá do této kategorie…" - Když si náš nezasvěcený čtenář fotku Miss prohlédne, copak na ní mohlo sousedům vadit?!

Třináct let seděl nevinný?

Manfred Genditzki byl ve vězení za vraždu, která se nikdy nestala? - Před novým řízením o tzv. vanové vraždě v Rottach-Egernu je i státní zastupitelství ve Zwieselu na pochybách o vině obžalovaného a bude žádat o zproštění viny Genditzkého, uvádí Donaukurier.

Rozhodující otázkou je, zda se vražda vůbec stala. Podle nového znaleckého posudku seniorka, kterou měl Genditzki údajně zavraždit, ve vaně prostě sama uklouzla, uhodila se do hlavy a utopila se.

Ilustrační foto.
Od sousedů: Salcburská škola "vykázala" nahá břicha

Nyní 62letý Genditzki, který byl domovníkem v objektu, kde k úmrtí došlo, byl v roce 2010 v Mnichově odsouzen po dvou odvoláních na doživotí. Podle přesvědčení senátu seniorku v říjnu 2008 v jejím bytě v hornobavorském Rottach-Egernu po hádce udeřil do hlavy a pak ji utopil ve vaně. Neustále to popírá.

Po dlouhém úsilí odsouzeného bude případ otevřen znovu. Bude slyšen znalec, který dlouholetého vězně vyviňuje. Jak řekl žalobce, našel nové poznatky, které v předchozích dvou řízeních ještě nebyly k dispozici. "Věda se od té doby hodně vyvinula," píše DK.

S rozsudkem se počítá 7. července.

Soumrak promilí

"Od roku 2007 se produkce nealkoholického piva v Německu více než zdvojnásobila - na loňských dobře 670 milionů litrů. Počítáme, že brzy bude každé desáté pivo uvařené v Německu nealkoholické," říká v DK ředitel německého svazu pivovarníků Holger Eichele. Léta pozorují, že se image bezalkoholového piva mění. Časy, kdy před 20, 30 lety je pili hlavně řidiči, jsou dlouho pryč.

Svaz připomíná, že nealkoholické pivo má v Německu dlouhou tradici. Průkopníkem byla NDR, kde sládek Ulrich Wappler vyvinul v pivovaru Engelhardt ve Stralau pivo bez alkoholu. Bylo poprvé představeno v roce 1972 na Lipském veletrhu pod názvem "AuBi" (Autofahrerbier).

Ztratil se rakouský důchodce.
Od sousedů: Hledají staršího pána

Koncem 70. let přišlo první takové pivo na trh SRN - v roce 1979 «Clausthaler» z frankfurtského pivovaru Binding. Dnes značka patří ke skupině Radeberger a tím k rodinnému koncernu Oetker.

V Německu je bez alkoholu hodně piv, například Beck's Blue, Bitburger 0,0, Flensburger Frei a Jever Fun. "U dalších pivních národů třeba v Belgii a Česku je nabídka daleko menší. Dlohou tradici má naopak Švýcarsko, kde nealkoholové Ex-pivo vařili už dávno v kantonu Aargau a v roce 1965 vyvinul curyšský Hürlimann nápoj Oro, později Birell."

Zboří dům kvůli chybě soudu?

Kvůli chybě při nucené dražbě v roce 2010 má rodina z Rangsdorfu v Brandenbursku nechat strhnout svůj dům a do půl roku vyklidit pozemek, napsal DK.

Dům, který mají zbořit…Dům, který mají zbořit…Zdroj: DKVrchní zemský soud rozhodl ve čtvrtek, že dřívější majitel pozemku svou plochu neztratil. Pozemek velký tisíc čtverečních metrů zdědil v roce 1993. O hrozící nucené dražbě u úředního soudu v Luckenwalde v roce 2010 nebyl řádně informován. Pozemek vydražila jedna žena a s manželem na něm postavili dům. V roce 2012 se do něj čtyřčlenná rodina nastěhovala.

V následujícím roce podal stížnost původní majitel a v roce 2014 okresní soud v Postupimi dražební příklep zrušil. Pozemek připadl původnímu majiteli.

Ministerstvo spravedlnosti Brandenburska chce vystěhovávané rodině pomoci. "Země nese odpovědnost nahradit hmotné škody z chyby při nucené dražbě," řekla ministryně Susanne Hoffmannová. Je si prý jista, že spolu s rodinou najdou spravedlivé řešení, kterým bude zabráněno dalšímu trápení…