Pasov - Slavnostní výbor Sv. Mikuláše v sárské obci Großrosseln poblíž francouzské hranice ujišťuje, že Mikuláš je tady pro všechny, píše Donaukurier.

Také "velké děti" dostanou odpověď z jeho poštovního úřadu. Organizátoři chtějí zvlášť za pandemie oslovit i starší lidi, také ty v domovech seniorů, kteří by taky chtěli dostat poštu od tohoto svatého. Jeho úřad bude i pro ně otevřen od 5. prosince.

Letos už tady zatím dostali kolem 7000 dopisů dětí z celého světa. Jak řekla vedoucí dětské dopisové akce Sabine Gereckeová, velkou část odpovědí na ně už připravili a čekají na vypravení. Loni dobrovolníci odepsali na rekordních 29 845 psaní od dětí ze 45 zemí.

Noviny pro ně organizují alespoň tombolu.
U sousedů spouštějí tombolu díků zdravotníkům

Děti na jejich adresu píší už 50 let. Podle Německé pošty je to nejstarší mikulášská adresa v Německu, činná od roku 1966. Tehdy chytrý spolupracovník farmaceutické firmy z Weilu na Rýnu odtud poslal malé dárky a psaníčka dětem lékařů z okruhu jeho zákazníků. Dopisy vyvolaly velkou radost a údiv, protože přicházely ze St. Nikolause. Zážitek se rozkřikl a následující rok už chodily dopisy na Sv. Mikuláše ve St. Nikolausu/Großrosselnu v Sársku. Jejich počet narostl až na loňský rekord…

Sběratel pokut

Skoro sto bodů do karty dopravních hříchů a pokuty za více než 14 000 eur už nashromáždil 25letý německý řidič auta. Je mezi nimi kromě jiného 85 sankcí za nepřiměřenou rychlost - odchytáván byl většinou za překročení normy o více než 100 km/h, píše Donaukurier. Na snímcích hříšného auta s převozními čísly je poznatelný vždycky tentýž řidič…