Soutěžní pole bylo pestré, hranice věku na 39 let byla zrušena a nejstarší finalistkou byla Mignon Kowolliková (42), sexuální poradkyně a moderátorka. Nejmladší byla Adwoa Awuahová (22) z Essenu, která podle svých slov organizuje školní stipendia pro děvčata z Ghany.

Kandidátka Christina Modrzejewská (28), kvalifikovaná zdravotní sestra z Dinslakenu, soutěžila v pojízdném křesle, odkázaná na elektronické ortézy.

Taxi pro seniory

Seniortaxi už slouží.Seniortaxi už slouží.Zdroj: Zdroj: DK

Některé obce v oblasti Tiefenbach, Fürstenstein, Fürstenzell, Büchlberg a Salzweg založily „seniortaxi“, které s dobrovolníky poskytují zadarmo přepravní službu. Stačí zavolat a vozidlo je druhý den přistaveno pro cestu k lékaři, k setkání důchodců či na nákup. V Hutthurmu zatím ještě shánějí řidiče.

Ve Füstenzellu vymysleli tuto službu v roce 2019 a zájem o ni trvale roste. Jen loni její řidiči odjeli 1200 jízd, a to vždy v úterý a pátky. Vozy jim na tyto dva dny půjčuje autohaus Ringler. Za volanty usedá šest řidičů, kteří jsou také seniory a práce je baví. V Tiefenbachu se aktuálně střídá sedmnáct dobrovolných šoférů, kteří mohou být objednáváni od pondělka do pátku. Od roku 2018 služba odvezla přes 2500 zákazníků.