Zase kočárek ve vlaku bez matky

V Elmshornu v severním Německu odjel regionální vlak do Syltu s dítětem v kočárku bez matky. Jak sdělila policie ve Flensburgu, ta nejprve naložila kočátek s děckem a vrátila se na nástupiště pro kolo. V ten moment se dveře zavřely a vlak odjel.

Jiný cestující alarmoval spolkovou policii, která navázala spojení s průvodčím soupravy. Ten vůz s opuštěným osmiměsíčním kojencem našel a ve stanici Itzenhoe dítě předal policii. Jiná hlídka 29letou matku dovezla do Intzenhoe ke šťastnému shledání s mládětem…

Kluby dobíraly za uvolnění hráčů pro MS

FIFA vyplatila 209 milionů dolarů (188 mil. eur) 440 klubům za uvolnění jejich 837 hráčů pro mistrovství světa v Kataru, tedy 10 950 dolarů za hráče a den. Jak informuje Donaukurier, nejvíc získaly Manchester City (asi 4,12 milionu eur) a FC Barcelona (4,07 mil.). Třetí je Bayern se 3,83 milionu eur. Ze 27 německých klubů (18 z bundesligy, 9 z II. ligy) dostaly dále Borussia Dortmund 2,22 mil. eur a RB Lipsko 1,66 milionu. Následují Borussia Mönchengladbach (1,66 mil.) a Eintracht Frankfurt (1,51 mil.).

Pro MS 2026 a 2030 se platby FIFA zvýší na 355 milionů dolarů za každý turnaj. Počet účastníků stoupne ze 32 na 48.

Peníze na dovolenou

46,8 % zaměstnaných v Německu (v nových spolkových zemích jen 34 %, protože tam je méně zaměstnavatelů vázáno na tarifní mzdy) dostane v nadcházejících týdnech peníze na dovolenou, třináctý měsíční plat, napsal Donaukurier. Průměrně je to 1602 eura.

Muzikant trávil matku hadím jedem

62letý muzikant symfonického orchestru ve Šlesvicku-Holštýnsku je obžalován ze tří pokusů o vraždu. V září přimíchal své 93leté matce v domově seniorů v Hannoveru do jídla krysí jed, několik dnů nato podal jed přidaný do česnekového dipu dvěma kolegům z orchestru na zájezdu. Poškození byli v důsledku poruch krevního oběhu ohroženi na životě. Ožalovaný se chce vyjádřit až v dalším hlavním líčení.

Somálci na nože

32letý Somálec napadl v sobotu nožem v tramvaji v Drážďanech svého 40letého krajana. Ten byl v kritickém stavu dopraven do nemocnice, kde krátce nato zemřel.

Zabil 14letý stejně mladého kamaráda?

14letý chlapec z Wunsdorfu je obžalován v Hannoveru z vraždy stejně mladého kamaráda. Chodili do stejné školy, ale do různých tříd. 24. ledna se sešli ke hře, jeden se nevrátil domů. Otec nahlásil jeho zmizení, ale během hledání se obviněný policii přiznal. Mrtvola byla nalezena na pozemku bývalého zahradnictví, pitva prokázala tupé násilí jako příčinu smrti. Podle žalobce byl svázán a ubit kamenem. Soud neveřejné jednání rozložil na sedm dnů.

V Rohrbachu zakoncertují dechovky

V Rohrbachu-Bergu se sejde 8. - 10. září přes 500 muzikantů k prvnímu mezinárodnímu festivalu dechových kapel. Pořádá jej starosta Niederwaldkirchenu Harald Haselmayr, který se naučil v hudební škole v Rohrbachu hrát na trubku a jako vedoucí vojenské hudby Horní Rakousy a později policejní hudby se stal "plnokrevným" hráčem na dechové nástroje.

V jeho nadcházejícím festivalu zazní pochodová a koncertní hudba. První den v koncertu národů v Centru zahrají policie z Varšavy, vojenský orchestr z Budapešti, salcburská Rainermusik a městská kapela z Pasova. V sobotu naváže přehlídka pochodové hudby, "Upper Austria Tattoo" na hřišti v Rohrbachu. Páteční účastníky podpoří hudba seniorů Perg, Pipes and Drums Czestochowa a Bersaglieri de Lecco z Itálie, kapela horských myslivců, která svá vystoupení většinou "odběhává". Pro diváky bude přistavena tribuna pro 1500 míst. Pochodovat mají také krojované kapely Oberwang a Bad Leonfelden, dále městská kapela Rohrbach-Berg a hudební spolek Arnreit. V neděli uzavře přehlídku Koncert tradic v Centru pod patronací Zlatých čepců a svazu seniorů. Zahrají Stadtmusik Vöcklabruck a Ladislav Kubeš s dechovkou Veselka. Vstupné je 20 až 25 eur.

close Umí hrát za pochodu. info Zdroj: Zdroj: DK zoom_in Umí hrát za pochodu. Na ilustračním snímku jsou Bersaglieri de Lecco. Zdroj: OÖN