Zaměstnankyně banky ve vedoucím postavení se v březnu 2022 s partnerem rozešla a zablokovala mu přístup k jejímu kontu, které chtěl využít k obchodu s nemovitostmi přes druhého obviněného. Oba oznámila pro podvod, k procesu mělo dojít v prosinci - a několik dnů předtím beze stopy zmizela.

Muži byli obžalováni mj. z braní rukojmí a z vraždy. Ugur T. a Dejan B. dnes stanuli před soudem v Norimberku. Podle obžaloby se ženy zmocnili, umístili ji ve skladištním prostoru a donutili ji napsat, že svá trestní oznámení na ně bere zpátky. Její dopis došel zastupitelství pár dnů nato. Obvinění poté napsali z mobilu ženy dopisy na rozloučenou a dopravili je do Itálie. Měl tak vzniknout dojem, že je v cizině dobrovolně.

Na Wendelsteinu otevírají jeskyni.
Od sousedů: Linecký maraton trpěl horkem

Vyšetřovatelé jsou k této verzi skeptičtí a loni v září nechali muže zatknout mj. pro podezření z vraždy. Chtějí to doložit mj. výslechem stovky svědků a deseti soudních znalců. Do konce července soud vypsal 37 jednacích dnů.

Tři zastřelení v rodinném domě

Loni v létě byli v obci Langweid u Augsburgu v domě čtyř rodin zastřeleni tři lidé. Dnes odpoledne začal událost probírat soud v Augsburgu. „64letý sportovní střelec měl během půl minuty zastřelit tři nenáviděné sousedy ranami do hlavy a následně dvě osoby zranit výstřely skrze vchodové dveře," píše list DK. „Čin podle obžaloby vyvolaly dlouholeté sousedské spory, například o odpadové nádoby a hlasité hovory na terase."

Obžalovaný žil patnáct let s manželkou v prvním patře domu. O tři roky později se přistěhovali do sousedního bytu manželé, kteří byli zastřeleni loni onoho 28. července ve věku 52 a 49 let na schodišti po příjezdu z nákupu - vrah na ně číhal. Nechali po sobě nezletilého syna. Třetí obětí byla sekundy nato 72letá v přízemí, která tam bydlela s manželem od roku 2020. Vrah střílel na dveře jiné dvojice a mířil na kukátko, aby za ním případně stojící osobu zasáhl do lebky. Odkud se přesunul k synovi důchodkyně, aby ho rovněž zastřelil a jeho 32letou přítelkyni taky. Zranil je střelbou skrze dveře.

Pak utekl, ale policie ho vypátrala na pozemku podnikatele a zatkla ho. V autě měl připravenu pistoli a revolver, obě zbraně nabité.

Zastřelil tři sousedy.Zastřelil tři sousedy.Zdroj: Zdroj: AA

Augsburger Allgemeine napsal, že důchodce svědci označují za pedanta a šosáka, který chtěl svým sousedům v domě vnutit pravidla, například když museli hasit popelnice nebo jak hlasitě mohli mluvit na terase. V souladu s tím B. vykazuje určitou mentalitu „blokového dozorce“. Čtyřiašedesátiletý muž je prý také extrémně impulzivní, může kdykoli „vybuchnout jako sopka“, když mu něco nevyhovuje.

Obhájce očekává obžalobu až s koncem podzimu. Pro hlavní líčení je vypsáno 15 jednacích dnů do 25. července. Na snímku našeho webu ze zdroje Augsburger Allgemeine přivádějí obžalovaného do soudní síně.

Útěk před policií - příliš rychle letěl

Tak otitulkovala policie v Hagenu aktuální zprávu o vyblýsknutí "vyvádějícího holuba" v pondělí ráno radarem. A hned se ptala, jestli ho některý svědek nezná. V ulici, kde byl pták "přistižen", je povolena rychlost 30 km/h, ale on letěl o deset kilometrů rychleji, jak prozradila radarová past. „Opeřená přestupkyně vlastně měla zaplatit 30 eur varovné pokuty, ale na její stíhání policisté rezignovali," informoval DK.

Příliš rychlého holuba policie omilostnila.Příliš rychlého holuba policie omilostnila.Zdroj: Zdroj: DK