Zboží mělo být přes Rakousko dovezeno do Polska. Mezi padělky bylo 3691 slunečních brýlí, 1750 pouzder na smartphony, 1261 párů bot, 150 kabelů nabíječek a 50 sluchátek.

Manuel Neuer dělá rekordy

Brankář Bayernu Manuel Neuer (38) vytvoří při dalším zápase s nulou rekord Ligy šampionů - bude to v ní jeho 58. zápas s čistým kontem. Při svém 138. utkání v evropské elitě udržel tzv, "bílou vestu" o jeden zápas déle než španělská brankářská legenda Iker Casillas při svých celkem 177 startech v Lize šampionů za Real a FC Porto.

Třetí za nimi v tabulce je italský golman Gianluigi Buffon, který bez inkasovaného gólu zůstal 52krát. V desítce nejlepších jsou vedle Neuera ještě dva další němečtí brankáři - Oliver Kahn (Bayern) nebyl překonán ve 34 ze svých 103 utkání v královské třídě a je osmý, Marc-André ter Stegen (Barcelona) neinkasoval ve 32 ze svých 84 nasazeních.

89letý zabil za cizoložství před 63 lety

Protože v hněvu zabil nožem za údajné cizoložství před 63 roky, byl důchodce odsouzen za zabití k odnětí svobody na pět let a čtyři měsíce, napsal DK. K činu se senior doznal. 82letá mu při hádce předhodila, že jejich nejstarší společná dcera není jeho. Opravdový otec je prý "mladší, hezčí a bohatští než ty," dodala. To neunesl a začal bodat.

Oběti přivodil 20 řezných a bodných ran. Po činu se pokusil zabít, ale dcera našla rodiče v bytě a zavolala lékaře. Obžalován byl z vraždy, ale senát se přiklonil k útoku nožem v žárlivém pomatení. Žena při tom nebyla bezbranná. Znak úmyslu tak není naplněn, řekl předseda senátu Rainer Drees. Žalobce vyslovil pochybnosti - obžalovaný, původem Makedonec, chtěl zřejmě bezpomínečně věřit v poklesek své ženy, když test otcovstí prokázal, že je tělesným otcem své dcery. Navrhl mu sedmiletý trest. Obájkyně jen poprosila o zohlednění stáří obžalovaného a jeho doznání. Trest si nejspíš odpyká ve speciální věznici pro seniory.

První čápě je z Mühlviertlu

První čapí mládě letošního roku v Rakousku se vyklubalo na rádiovém stožáru železnice v Pergu. Rodiče se tu zabydleli v březnu a teď už se starají o první potomky ze šesti vajec. Vzorně - oba! Infrastruktura ÖBB na tomto stožáru zřídila plošinu a na ní fotoaparát.

Čapí rodinka se rozrostla.Čapí rodinka se rozrostla.Zdroj: Zdroj: DK