67 % mužů se obává, že stále víc žen už žádné děti nechce. Stejnou starost má 42 % žen o rodičovských postojích mužů. 44 % mužů si myslí, že ženy jsou dnes neplodnější než před 20 lety, a totéž si 41 % žen myslí o mužích. 40 % chlapů připouští, že jejich plodnost může negativně ovlivit jejich životní styl.

Pro rekord za moře

Rakušan Alexander Gschiel (21) odstartoval novou sezonu trikového vodního lyžování v Alabamě. Zlepšil vlastní maximum o 690 bodů na 9940 bodů, což je nový rakouský rekord, a obsadil druhé místo.

Od loňského října studuje management na univerzitě v Louisianě a připravuje se i na sezonu lyžování. Hlavním jeho cílem je mistrovství Evropy začátkem srpna v Lacanau-Océan ve Francii, kde chce vylepšit své loňské třetí místo. Jeho hlavním konkurentem bude další Linečák, také student v Americe Dominic Kuhn.

Vraha našli v jeho 70 letech

Dnes sedmdesátiletý Američan měl během svého vojančení v Dolních Frankách v roce 1978 zabít 18letou studentku, se kterou měl poměr. S podezřením na tento čin byl v USA zatčen a vydán německým orgánům. Proces ve Schweinfurtu začne po podzimu.

Muž byl zatčen už loni v červnu v Nebrasce. Už dlouho byl podezřelý, teprve nedávno však byla jeho vina prokazována díky nové technice DNA s dostatečnou jistotou. Čin v dosavadním vyšetřování popíral, později jej doznal manželce.

Zdravotníci se bavili…

Čtyři pracovníci zemské nemocnice v Hallu v Tyrolsku ve věku 31-50 let měli koncem února 2023 jejich kolegyni ošetřovatelku fixovat na operační stůl vkleče a s roztaženými nohami a patnáct minut ji tam držet.

Ve čtvrtek stanuli před soudem v Innsbrucku s obžalobou mj. z omezení osobní svobody, těžkého útisku a těžkého ublížení na zdraví. Po výslechu obžalovaných chce soud v dalším jednacím dnu, který má být v příštích dvou měsících, slyšet uklízečku, která se o události dozvěděla. Senát chce také slyšet dvouhodinový záznam výslechu poškozené.

Jednání zatím tématizovalo, jak dalece žena jednala dobrovolně a co před činem věděla. “Bylo například při ranní poradě vyjasněno, že půjde o komplexní operaci a s ní související uložení pacienta se bude muset nacvičit, agumentovali obhájci. O vědomé plánované součinnosti nebo dokonce o trestněprávním jednání nemohla být ani řeč,” napsal DK. Také první obžalovaný byl stejného názoru – podle něho bylo vlastně všechno více nebo méně domluveno. Dlouho se při tomto cvičení kolegiálním způsobem smáli. Panovala při tom “veselá, uvolněná nálada”, která opadla, až když “oběť” vyfotografovali klečící. Pak ji ale ihned rozvázali, podotkla obhájkyně.

Znalkyně psycholožka připomněla, že poškozená byla předtím dostatečně zdravá, aby zvládala bez problémů své povolání. Nyní je ale nemocná a dočasně práce neschopná. "Má strach a trpí depresivní poruchou,” řekla.